Мешканці Угнева пропонують Президенту проїхатись до них із Червонограда | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканці Угнева пропонують Президенту проїхатись до них із Червонограда
22 Лютого, 13:46
logo-black

Мешканці Угнева пропонують Президенту проїхатись до них із Червонограда

Антоніна Скляренко

Завтра, 23 лютого, до Червонограда з робочим візитом приїде Президент Петро Порошенко. Мешканці прикордонного містечка Угнів на Сокальщині просять його знайти час і проїхатися 40 км далі – до них. Пишуть про це в соцмережах.

«Жартуємо, хай би Президент проїхався трасою Рава-Руська – Червоноград, відчув би всі реалії життя на периферії», – каже LMN місцева мешканка Наталя Дида.

Розповідає, що жителі Угнева годину долають 20 кілометрів до Рави-Руської – найближчого міста. Дорога настільки вибита, що нею інколи відмовляються їхати маршрутки і «швидкі».

«Я б сказала, дороги в нас взагалі нема. Через те машини постійно ламаються, не витримує ходова, диски вигнуті, колеса пробиті. Ями ж подекуди завглибшки до півметра. Як дитина хвора і треба в Рава-Руську в лікарню завезти, 20 кілометрів годину їдемо. Точніше, не їдемо, а трясемося по ямах, а мости настільки аварійні, що посеред проїжджої частини – дірки в прірву, можна крізь них побачити нашу річку Солокію! », – каже Дида.

Угнів – найменше місто в Україні. За ремонт доріг, що ведуть до нього, ніхто не брався з початку Незалежності.

«У містечку є хоспіс, і ми часто возимо туди допомогу зі Львова, – говорить волонтерка Тетяна Криворучко. – От зараз якраз збираємося їхати, і аж страшно. Там просто можна застрягнути колесом у ямі і все, машина далі не поїде. Літом полем об’їжджали, а зимою доводиться морозу і снігу чекати, щоб все засипало і замерзло».

Крім центральної дороги, яка веде в місто, розбиті і внутрішні вулиці Угнева. Через багнюку, яка утворилася після талого снігу, місцеві навіть не можуть вибратись до найближчого банку, магазину, а діти – до школи.

«Місцева влада абсолютно бездіяльна. Біля школи просто катастрофа була – ніхто нічого не робив. Відгукнувся ліцей, якось своїми силами поміг підсипати той відрізок», – додає Наталя.

Наприкінці 2016-го Україна та Польща підписали міжурядову угоду про надання Україні 100 млн. євро кредиту на розвиток прикордонної інфраструктури. Зокрема гроші мали піти на ремонт 53 км дороги «Червоноград-Рава-Руська».

У Службі автомобільних доріг Львівщини кажуть, вже оголошений міжнародний тендер. Польська сторона вимагає, аби 60% робіт були виконані їхнім підрядником, 40% – українськими фірмами.

«Ремонти розпочнуть за умови, якщо у 2019 році Міністерство фінансів України та Міністерство фінансів Республіки Польща дійдуть порозуміння», – каже Руслан Кандибор із Служби доріг.

Відео