Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканця Червоноградщини, який підірвався на снаряді, рятували 10 хірургів
06 Квітня, 14:03

Мешканця Червоноградщини, який підірвався на снаряді, рятували 10 хірургів

У суботу, 2 квітня, до Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги  поступив пацієнт з важкою мінно-вибуховою політравмою.  Як писала LMN раніше, 33-річний мешканець села Конотопи Червоноградському району розбирав старий боєприпас часів Другої світової війни, як раптом той вибухнув.

У чоловіка діагностували відрив лівої кисті, проникання сторонніх тіл в черевну порожнину, множинні пошкодження печінки, тонкої і товстої кишки, внутрішню черевну кровотечу, пошкодження грудної клітки без проникання, пошкодження стегна сторонніми тілами, осколкове поранення обличчя та пошкодження лівого око.

У лікарні учора розповіли, як рятували пацієнта. Відтак, першу реанімаційну допомогу пацієнту надала команда анестезіологів, виконавши протишокові заходи, згодом його інтубували для штучної вентиляції легень, провели  ургентну замісну гемотрансфузійну терапію.

“Водночас до реаніматологів в невідкладному режимі для швидких мультидисциплінарних рішень також долучаються медики відділень хірургії, щелепно-лицевої хірургії та офтальмології.Хірурги спершу беруться за живіт, аби негайно зупинити кровотечу. Лише після цього продовжують роботу з органами черевної порожнини для ушивання кишок та виймання сторонніх тіл із печінки”, – розповідають медики.

Тоді в роботу паралельно включилися ще дві бригади – для реплантації кисті. Щелепно-лицеві хірурги видалили сторонні тіла та ліквідували завдані ушкодження обличчя.

Операція тривала 5 годин і пройшла успішно. Життя чоловіка врятували і навіть зберегли йому руку.
  • 0
  • 1901
Схожі новини