Методику формування спроможних громад змінили: як тепер буде
Вчора, 24 січня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад». У новій редакції акцент зробили на порядку розроблення перспективних планів та формуванні спроможних громад.
Якщо у попередній Методиці основними критеріями були кількість дітей-школярів і дітей дошкільного віку, кілометраж від найвіддаленішого населеного пункту до адміністративного центру громади, то тепер критерії спроможної громади виглядатимуть:
чисельність населення, що постійно проживає на території спроможної територіальної громади;
чисельність дітей шкільного віку, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих на території спроможної територіальної громади;
площа території спроможної територіальної громади;
індекс податкоспроможності бюджету спроможної територіальної громади;
частка місцевих податків та зборів у доходах бюджету спроможної територіальної громади.
Також відтепер при формуванні спроможних територіальних громад мають братися до уваги ще й оптимальні мережі соціальної інфраструктури та доступність публічних послуг.
«Чесно кажучи, трохи спантеличений, оскільки від цього моменту починається суцільна юридична колізія. Що робити з тими громадами, які визнані спроможними у попередні роки? Чому правила гри змінилися під час самої гри? Люди повірили “децентралізаторам”, а ті взяли і кинули їх… А є одне старе правило, якщо розвели один раз, то будуть це робити постійно», – прокоментував зміни у себе на сторінці у Фейсбук Віталій Горбатенко активіст, який займається проблемами ОТГ на Львівщині.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь