Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Методику формування спроможних громад змінили: як тепер буде
25 Січня, 13:47

Методику формування спроможних громад змінили: як тепер буде

Вчора, 24 січня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад». У новій редакції акцент зробили на порядку розроблення перспективних планів та формуванні спроможних громад.

Якщо у попередній Методиці основними критеріями були кількість дітей-школярів і дітей дошкільного віку, кілометраж від найвіддаленішого населеного пункту до адміністративного центру громади, то тепер критерії спроможної громади виглядатимуть:

чисельність населення, що постійно проживає на території спроможної територіальної громади;

чисельність дітей шкільного віку, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих на території спроможної територіальної громади;

площа території спроможної територіальної громади;

індекс податкоспроможності бюджету спроможної територіальної громади;

частка місцевих податків та зборів у доходах бюджету спроможної територіальної громади.

Також відтепер при формуванні спроможних територіальних громад мають братися до уваги ще й оптимальні мережі соціальної інфраструктури та доступність публічних послуг.

«Чесно кажучи, трохи спантеличений, оскільки від цього моменту починається суцільна юридична колізія. Що робити з тими громадами, які визнані спроможними у попередні роки? Чому правила гри змінилися під час самої гри? Люди повірили “децентралізаторам”, а ті взяли і кинули їх… А є одне старе правило, якщо розвели один раз, то будуть це робити постійно», –  прокоментував зміни у себе  на сторінці у Фейсбук Віталій Горбатенко активіст, який займається проблемами ОТГ на Львівщині.

Схожі новини