Мільйон українців міг опинитися за межею бідності: Світовий банк вирішує цю проблему | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мільйон українців міг опинитися за межею бідності: Світовий банк вирішує цю проблему
12 Грудня, 13:08

Мільйон українців міг опинитися за межею бідності: Світовий банк вирішує цю проблему

Світовий банк затвердив Україні позику в розмірі 300 мільйонів доларів. Ці кошти –  додаткове фінансування протидії COVID-19, передає Українська правда, посилаючись на пресслужбу банку.

«Додаткове фінансування допоможе зміцнити програму гарантованого мінімального доходу (GMI) в Україні, щоб не допустити, щоб близько 1 мільйон українців опинився за межею бідності через пандемію COVID-19», – зазначають фахівці Світового банку.

Відзначається, що це друге додаткове фінансування в рамках проекту після того, як 30 квітня 2020 року було схвалено 150 мільйонів доларів.

За прогнозами Світового банку, через епідемію COVID-19 бідність в Україні може збільшитися на 4%, досягнувши приблизно 23% до кінця цього року.

Нові фонди допоможуть профінансувати заходи соціального захисту в Україні в зв’язку з COVID-19. Бідні домогосподарства отримуватимуть пільги в рамках програми GMI.

«60% українців, які можуть опинитися за межею бідності через спалах COVID-19, не користуються ніякими програмами соціального захисту. Поточний проект модернізації мереж соціального захисту і два додаткових фінансування (в цілому 750 мільйонів доларів) підтримують українські реформи щодо скорочення бідності», – додають у Світовому банку.

Друге додаткове фінансування скерують на підтримку введення онлайн-реєстрації та розширення електронних/цифрових платежів.

Нова система надання послуг, підтримувана позикою, значно підвищить стійкість українських систем соціального захисту до майбутніх потрясінь, включаючи економічні кризи і стихійні лиха, пояснюють економісти.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео