Місцеві ходять, тримаючись за паркан: у Жовкві по центральній вулиці неможливо пройти через відсутність дорожнього покриття | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Місцеві ходять, тримаючись за паркан: у Жовкві по центральній вулиці неможливо пройти через відсутність дорожнього покриття
11 Березня, 18:12
logo-black

Місцеві ходять, тримаючись за паркан: у Жовкві по центральній вулиці неможливо пройти через відсутність дорожнього покриття

У Жовкві, що на Львівщині, одна з центральних доріг міста багато років у критичному стані. Мешканці вулиці Шевченка у дощову погоду ходять тримаючись за паркан для того, щоб не впасти в калюжу. Місцеві неодноразово звертались до міської ради, однак посадовці лише розводять руками і радять кожному “окультурюватись та наводити лад біля свого помешкання”. 

До LMN звернулась місцева жителька Жовкви Андріана Мисько. За словами жінки, і її бабуся, яка також проживає на цій вулиці, і вона звертались у міську раду, однак ніякого результату не отримали.

“Ми ходили в міську раду, щоб дізнатися чому вже стільки років на нашій вулиці не зроблять нормального дорожнього покриття. Кожного року, можливо навіть двічі на рік, вони пускають грейдер, який засипає дорогу землею. Однак це не дає ніякого ефекту, тому що дорога потребує капітального ремонту”, – розповіла Андріана Мисько.

У міськраді жінці пояснили, що цьогоріч у місцевому бюджеті заклали кілька мільйонів гривень на ремонт доріг у всьому ОТГ, однак цієї вулиці відремонтувати не можуть, адже на неї потрібно близько 15 мільйонів гривень.

“Наскільки мені відомо, щороку у місцевому бюджеті є закладені кошти на ремонт доріг… Мені сказали, що цього року, у нас ще додаткових кілька мільйонів виділено на ремонт доріг у всьому ОТГ, однак нашу дорогу ремонтувати не будуть, адже на неї потрібно 15 мільйонів гривень. Сума в розмірі 15 мільйонів була взята нізвідки, бо мені її показали просто записану у блокноті. Тобто вона не має ніякої юридичної основи. Документи від підрядників, які будуть виконувати ці роботи, тобто кошторис, ніхто показати не захотів”, – каже пані Андріана.

Додамо, що перед тим, які Андріана Мисько пішла до міськради, до посадовців звертались і інші мешканці, зокрема і похилого віку. У відповідь на звернення пенсіонерів у міськраді відповіли, що кожен повинен “окультурюватись біля себе і навести лад біля свого помешкання”.

“Перед тим як я прийшла туди, до них прийшла моя бабуся для того, щоб попросити щось зробити, адже там дійсно, коли падає дощ нереально ходити. Може це буде звучати смішно, однак там дійсно люди ходять тримаючись за паркани, що не впасти у калюжу. І коли вона прийшла, їй сказали, що кожен повинен окультурюватись біля себе і навести лад біля свого помешкання, тобто за ділянкою дороги навпроти свого будинку кожен повинен сам дивитися, однак на усій вулиці переважно живуть одні пенсіонери і ніхто з них не може виділити зі своєї пенсії кошти навіть для того, щоб привезти землі. І вони не повинні це робити, адже для цього і потрібна місцева влада, щоб займатися такими проблемами”, – наголосила Андріана Мисько.

Окрім того, у міськраді пояснили, що кошти, які цьогоріч виділені на ремонти доріг витратять на ті ділянки, які будуть менш затратними.

“Коли я запитала про кошти виділені на ремонти доріг, мені відповіли, що ці кошти витратять на ті дороги, які будуть менш затратними, де потрібно 1,2 чи 3 мільйони. Однак якщо, за їхніми словами, на нашу дорогу потрібно 15 мільйонів, то її не відремонтують ніколи, адже щороку будуть нові проблемні ділянки, куди вони будуть скеровувати кошти, яких буде вистачати на вирішення тієї чи іншої проблеми”, – підсумувала пані Андріана.

За словами жінки, нещодавно вздовж вулиці проклали тротуар, однак проблема із дорожнім покриттям так і залишається критичною.

“Наскільки мені відомо у нас були виділені кошти для того, щоб зробити дорогу, вони проклали близько кілометра тротуар. Тобто від центру міста приблизно до середини вулиці прокладений тротуар, однак дорожнього покриття навіть мінімального там немає. Взимку у нас завжди проблеми, адже цю дорогу ніхто не хоче розчищати, ніхто не хоче посипати чимось. Я навіть особисто із сусідами ходили з лопатами відкидати сніг”, – розповідає місцева мешканка.

LMN поспілкувались із першою заступницею міського голови Жовкви Марією Малачківською. Вона розповіла, що у міськраді знають про цю проблему, однак дорога є досить вартісною, бо найдовша у місті.

“Це одна з доріг, яка є в жахливому стані у нашому місті. Про її стан знають всі. Цього року ми постараємось щось зробити, однак ви повинні розуміти, що ця дорога підлягає капітальному ремонту. На жаль, під час військового стану у нашій країні, ремонти капітального плану є не дозволеними на місцевих дорогах”, – розповіла Марія Малачківська.

Про те, що мали на увазі у міськраді словами “окультурюватись” посадовиця відповіла, що скоріш за все це означало підтримувати благоустрій навколо свого будинку.

“Можливо мали на увазі, що благоустрій біля своїх ділянок люди підтримують самостійно. Так, там жахлива дорога. Вона знаходиться на низькому рівні, тобто воді з дороги просто немає куди сходити. Це і є найбільша проблема цієї дороги, вона є ґрунтова і є нижче того рівня, де має сходити вода, тому там так складно пройти, коли падають дощі”, – додала перша заступниця міського голови Жовкви.

Також жінка наголосила, що цьогоріч у міськраді планують зробити щось для того, щоб покращити стан цієї дороги. Однак які саме роботи будуть проведені не уточнила.

“В цьому році міська рада планує зробити щось, щоб покращити стан цієї дороги або продовжити хоча б тротуар, щоб люди, які є пішоходами змогли вільно пройти по дорозі. Ці роботи ми плануємо виконати у літній період”, – каже Марія Малачківська.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео