“Мшанецькі колиби” на Старосамбірщині уже приймають туристів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Мшанецькі колиби” на Старосамбірщині уже приймають туристів
28 Липня, 13:17
logo-black

“Мшанецькі колиби” на Старосамбірщині уже приймають туристів

У гірській частині Старосамбірщини минулого року взялись реалізовувати цікавий проєкт “Мшанецькі колиби”. Ідея належить отцю Роману Грому, реалізовує її з підтримкою дружини Наталії. На природних пагорбах сіл Мшанець і Галівка спорудили уже 3 колиби. Тепер тут відпочиває не тільки місцева молодь, а й діти з інших районів. 

“Зараз у нас таборує молодь з Дрогобича разом з отцем Андрієм Бунем. Вони приїхали до Стрілок бусом, а вже звідти влаштували собі велопрогулянку до Мшанця. Учора вперше у нашій нещодавно збудованій капличці разом молились вечірню. Напередодні приїжджали діти з Добромиля, з молодіжної спільноти “Егейре”. Вони долали весь шлях на велосипедах. Добромильські діти були тут 5 днів, і почали сумувати за Мшанцем в той же день, як тільки виїхали. Планують ще приїхати. До речі, вони уже були у нас, навіть виступали тут з театральними постановками. Ще цікавиться молодь з Самбора, думаю, скоро приїдуть і вони”, – розповідає LMN Наталія Гром. 

Найближчим часом тут спорудять літній душ, згодом колибу-кухню та павільйон. А далі візьмуться за будівництво інших колиб. За проєктом, їх має бути 10. Також у планах облаштування місця для купання, водяної гірки, смуги випробовувань, футбольного та волейбольного поля, кінотеатру просто неба.

Як розповідав раніше LMN отець Роман, проєкт має на меті не тільки створити комплекс для унікального відпочинку на природі та сприяти здоровому вихованню молоді, він має і практичні сторони: призначений показати місцевим жителям приклад правильної діяльності та можливість заробітку на зеленому туризмі, який тепер досить швидко розвивається.

За задумом, згодом відвідувачі зможуть не тільки познайомитись із побутом бойків XVIII століття, а й спробувати пожити, як вони: прасувати бездротовою праскою, молоти борошно у жорнах, ткати на ткацькому верстаті, молотити пшеницю ціпом та багато іншого.

Відео