Ми вам авто, ви нам – мільйон: депутати Східницької ради віддали з бюджету громади мільйон гривень за подаровану пожежну машину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ми вам авто, ви нам – мільйон: депутати Східницької ради віддали з бюджету громади мільйон гривень за подаровану пожежну машину
05 Квітня, 18:52
logo-black

Ми вам авто, ви нам – мільйон: депутати Східницької ради віддали з бюджету громади мільйон гривень за подаровану пожежну машину

У Східницькій громаді на Львівщині нещодавно відбулась сесія ради, на якій депутати проголосували за виділення з бюджету мільйона гривень на зарплати працівників Дрогобицької РВА. Це рішення викликало обурення і резонанс, адже, по-перше, на потреби самої громади в бюджеті коштів бракує, а, по-друге, такий щедрий подарунок районним посадовцям пояснили тим, що РВА передала громаді сучасну пожежну машину. І все б нічого, але районна адміністрація цю машину отримала безкоштовно – від благодійного фонду.

Отже, 21 лютого цього року пожежний автомобіль вартістю понад 3 мільйони гривень брати ордену Братів Боніфратрів Римо-Католицької Церкви передали Дрогобицькій РВА. За кілька днів, 24 лютого, цю машину урочисто подарували Підбузькій пожежній команді Східницької ТГ. А вже за три тижні місцеві депутати проголосували за Програму «Підтримки органів виконавчої влади на 2023 рік», яка передбачає виділення мільйона гривень на зарплати працівників Дрогобицької РВА.

«Тож, на мою думку, виходить, що пожежну, яку надав військовій адміністрації благодійний фонд, нам просто продали за мільйон на зарплати. Постає запитання, чи це не корупція? Як відреагував би фонд, якщо б дізнався, що машини роздають громадам під такі «домовленості»?», – обурилась депутатка селищної ради Мар’яна Косюта.

Її колега Сергій Ляшенко також виступив проти. За його словами, таке рішення виглядає нелогічним, коли в громаді закривають старші класи в школах, бо бракує коштів, а також є низка інших не закритих потреб.

«Коли я запитав, чи хоч якась громада вже фінансувала таку програму, то доповідач, заступник селищного голови Петро Кость, відповів, що це не просто програма, це наша подяка за те, що нам дали пожежну машину, яка коштує більше, ніж мільйон», – пригадує Сергій Ляшенко.

Він каже, що краще було би розділити цю суму між кількома громадами району. Наразі відомо, що лише одна, тобто Східницька громада прийняла таку програму і забезпечила фінансування районних посадовців.

Водночас депутати, які підтримали виділення мільйону гривень на зарплати працівників адміністрації, жодних проблем у цьому не бачать. Мовляв, є співпраця з РВА, тож є й фінансова підтримка, а потреби громади ніколи не закінчуються.

«У нас є військова адміністрація. Це орган, який в період військового стану є головним. Якщо він просить допомогти, то треба допомогти. Коментувати слова про те, що це було віддякою за пожежну машину не буду», – сказав депутат Віктор Свищ.

Його колега Роман Калита свій голос «за» пояснює тим, що зараз селищна рада має добру співпрацю з районною адміністрацією і її працівники заслуговують на гідні зарплати.

«Я працював на держслужбі, тож розумію, які там зарплати і який фронт робіт. Зараз ми, як селищна рада, співпрацюємо з районною адміністрацією, спілкуємося, допомагаємо один одному. Тому я не вбачаю жодної проблеми в тому, що ми можемо затвердити програму, щоб їм дофінансувати зарплати», – каже він.

Щодо того, що ці кошти можна було використати на вирішення тих чи інших питань жителів громади сказав, що «громаді скільки грошей не давай, їх завжди буде бракувати».

Юлія Аронова

Відео