На Городоччині парафія збирає гроші на реставрацію дерев’яної церкви | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Городоччині парафія збирає гроші на реставрацію дерев’яної церкви
23 Травня, 18:38

На Городоччині парафія збирає гроші на реставрацію дерев’яної церкви

У с. Кліцько Городоцького району місцева парафія шукає кошти для реставрації даху дерев’яного храму, який є пам’яткою архітектури національного значення. Про це пише Захід.нет.

Храм збудований ще у 1603 р. 2004 р. у церкві відремонтували дах і ґонтове покриття та відреставрували чотири образи з іконостасу. Однак у 2008 р. пожежа завдала серйозних пошкоджень храму, найбільше постраждав бабинець. З того часу громада частково відновила його.

«Ми розбили той бетон, яким в радянські часи залили підвалини, замінили самі підвалини та укріпили стіни. Залишилася баня над бабинцем, яка найбільше обгоріла. Її треба розібрати і замінити», — каже парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці Іван Кузьмич.

За приблизними підрахунками, для ремонту купола церкви потрібно орієнтовно 300 тисяч гривень. Парафія церкви налічує близько 60 людей, тож вони не можуть зібрати таку велику суму. Торік обласна влада виділила 100 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для реставрації церкви.

Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук каже, що документацію вже подали на експертизу. Далі оголосять тендер на підрядника, після чого можна починати реставраційні роботи. Експертизу профінансувала місцева рада. На самі роботи обіцяють виділити кошти з районного і місцевого бюджету.

«На всю реставрацію у нас коштів немає, але для початку нам треба хоча б 400 тисяч», – каже Оксана Ткачук.

Як тільки буде затверджений кошторис, місцева і районна влада пообіцяли розглянути питання про фінансування робіт. Тим часом громада села Кліцько просить допомогти благодійників із збором коштів.

Церква є пам’яткою національного значення, тому всі роботи треба погоджувати з контролюючими органами, а реставрацію проводять ліцензовані фірми.

«Реставрацію мають проводити кваліфіковані працівники, але якщо громада дасть якусь
додаткову робочу силу і матеріали, то це тільки здешевить кошторис. Ми завжди вітаємо те,
що громада долучається до збору коштів, допомагає матеріалом, риштуванням», — пояснює
Оксана Ткачук.

Орієнтовний старт робіт при умові, що потрібна сума буде виділена, — початок серпня,
спрогнозувала Оксана Ткачук.

Фото: rbrechko.livejournal

Відео