Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На хрещення Русі в Києві пройшли хресні ходи і ПЦУ, і УПЦ МП
29 Липня, 07:27

На хрещення Русі в Києві пройшли хресні ходи і ПЦУ, і УПЦ МП

Православна церква України провела у центрі Києва Хресну ходу до 1031-річчя Хрещення Русі.

Священики та віряни ПЦУ пройшли від Софійського собору до пам’ятника князю Володимиру.

Митрополит Епіфаній вперше очолив богослужіння з нагоди Дня хрещення України-Руси як предстоятель Православної церкви України.

Участь у релігійних заходах взяли біля 15 тисяч вірян.

 

Віруючі Української православної церкви (Московського патріархату) також провели хресну ходу з нагоди хрещення Київської Русі – України.

Парафіяни та священнослужителі пройшли від Володимирської гірки до Успенського собору у Києво-Печерській лаври.

У хресній ході УПЦ МП взяло участь близько 50 тисяч осіб.

«Київ. Хресна хода. Близько 50 тисяч людей. Спокійно. Співають і моляться. Без пригод», – написав у Instagram міністр МВС Арсен Аваков.

 

Протягом понад півроку з часу створення Православної церкви України, до неї приєдналося більше ніж 500 парафій Української православної церкви (Московського патріархату).

Про це на брифінгу заявив митрополит Епіфаній.

«Зараз бачимо, що процес трішки призупинився, але все одно він відбувається. По декілька парафій вже оформлюють юридично свій статус у ПЦУ. Але я вірю, що в подальшому поступово завершиться вся епопея виборча, передвиборча, люди заспокояться і будуть і надалі приймати рішення колегіально, на зборах, більшістю голосів про приєднання до нашої визнаної Православної церкви України», – пояснив Епіфаній.

Православна церква України вирішила утворити Православний румунський вікаріат для релігійних організацій в Україні.

Таке рішення було прийнято на засіданні синоду, повідомляє сайт ПЦУ.

«До Православного румунського вікаріату УПЦ (ПЦУ) можуть входити на добровільних засадах релігійні організації (релігійні громади та монастирі) з переважаючим числом етнічних румун. Для цих релігійних громад гарантуються права на дотримання за власним вибором румунської православної богослужбової, мовної та календарної традиції», – йдеться в повідомленні.

 

Президент України Володимир Зеленський закликав предстоятелів церков до діалогу, “аби віра єднала, а не розділяла українців”.

Про це йдеться у привітанні Зеленського з нагоди річниці Хрещення Київської Русі-України, яке розміщено у Твіттері глави держави.

«Ця історична подія стала потужним стимулом до об’єднання прадавньої держави, їі зміцнення і розвитку. Я закликаю предстоятелів церков до діалогу, аби віра єднала, а не розділяла українців. В єдності – наша сила і наше майбутнє», – зазначив президент.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини