На Львівщині буде ще один комплекс для зважування вантажівок у русі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині буде ще один комплекс для зважування вантажівок у русі
26 Листопада, 17:27

На Львівщині буде ще один комплекс для зважування вантажівок у русі

Мінінфраструктури продовжує влаштування сучасних комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») для захисту доріг від руйнування вантажівками.  На Львівщині WiM комплекс встановили у селі Гірне Стрийського району. Зараз він працює в тестовому режимі.

«Зважування в русі» WіM – це розумна система, завдяки якій можна виявити чи перевантажений транспорт під час руху. Автоматично зчитується номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, навантаження на кожну вісь. Таким чином фіксуються фури, які руйнують дороги.

«Укрінфрапроект облаштував 8 WiM на М-21, Н-01, Н-26, Р-15, Н-16, Н-09 та М-24. Триває їх калібрування. По одному WiM на трасі Київ-Чоп у Львівській області калібрування вже завершено. На 12 майданчиках Укрінфрапроекту триває монтаж. У підсумку до кінця року отримаємо близько 50 комплексів «Зважування у русі», щоб кошти платників податків йшли на нові дороги, а не ремонт старих», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За словами Владислава Криклія, паралельно з цим у співпраці з Укртрансбезпекою та Галузевим центром цифровізації і кібербезпеки Міністерство інфраструктури завершує впровадження єдиної системи контролю зважування – Weigh Control System. Вона передбачає автоматичну фіксацію перевантажених транспортних засобів, притягнення до відповідальності у разі перевищення габаритно-вагових норм, а також планування ремонту та реконструкції дорожньої мережі на основі фактичних даних про транспортне навантаження та інтенсивність руху.

Нагадаємо, як повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, впродовж року у  межах габаритно-вагового контролю зважили 11877 транспортних засобів, виявили 207 порушень. Серед них – 189 фактів перевищення вагових обмежень, 16 фактів перевищення габаритних параметрів та 2 факти відмов від габаритно-вагового контролю.

«У межах Великого дорожнього будівництва в області активно триває ремонтна кампанія. Але разом з цим, важливо максимально захищати наші автошляхи і берегти їх від руйнування вантажівками. За проїзд автомобільними дорогами з перевищенням габаритно-вагових обмежень  відповідні органи наклали штрафи на суму понад 70 тисяч євро, до бюджету перерахували майже 130 тисяч гривень», – зазначив Юрій Бучко.

 

Відео