На Львівщині викрили псевдонауковця, який 13 років працював із підробленими документами – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині викрили псевдонауковця, який 13 років працював із підробленими документами
03 Травня, 15:31

На Львівщині викрили псевдонауковця, який 13 років працював із підробленими документами

На Львівщині правоохоронці затримали 59-річного псевдонауковця, який викладав у вищих навчальних закладах із підробленими фальшивими документами.   Про це повідомили у поліції Львівської області.

Встановлено, у 2009 році 45-річний мешканець Львівського району, влаштовувався на роботу в один з вищих учбових закладів Львівщини та надав підроблений Диплом кандидата юридичних наук, нібито виданий йому престижним столичним університетом. Зловмисник отримав посаду та отримував зарплату.

Крім того, у 2012 році він надав керівництву вишу ще один фейковий диплом того ж столичного університету – Диплом доктора юридичних наук. Відтак, після того отримав вчене звання професора та підвищення по службі.

У цьому навчальному закладі чоловік пропрацював до 2016 року. Потім він перейшов на роботу в інший львівський ВУЗ, де до 2022 року очолював одну з кафедр.

«Від початку своєї «наукової» діяльності, на підставі підроблених дипломів, зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно нараховувались та виплачувались усі відповідні доплати», – йдеться у повідомленні.

Загалом, сума незаконних виплат, які отримав зловмисник за роки роботи, становить близько 700 тисяч гривень.

Правоохоронці повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Йому загрожує позбавлення волі до восьми років.

Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скерований на розгляд суду.

Відео