Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині запрацює система надточного розпізнавання облич
11 Квітня, 18:03

На Львівщині запрацює система надточного розпізнавання облич

На Львівщині запроваджують систему надточного розпізнавання людей та автомобілів «Vision». Проект втілює спільно влада, поліція та Львівський IT-кластер. Система працюватиме із вже встановленими відеокамерами та з новими, які встановлять у цьому році, інформують в ОВА.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький розповів, що на сьогодні у Львівській області встановлено 1400 відеокамер, за допомогою яких правоохоронці відслідковують скоєння кримінальних злочинів та розкривають їх. Ще 700 відеокамер планують встановити у цьому році.

«Наступний крок – система «Vision», за допомогою якої відбувається цифровий аналіз даних, які надходять з цифрових камер. Це дає змогу швидше аналізувати те, що скоюється, краще розпізнавати обличчя, автомобілі, номери, що допомагає розкривати злочини, викривати диверсійно-розвідувальні групи та обмінюватися даними з сусідніми областями», – сказав Максим Козицький.

СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський повідомив, чому проєкт «Vision» був впроваджений в області.

«Я надзвичайно радий, що Львівщина вкотре демонструє першість в забезпеченні систем безпеки. Для нас, представників ІТ сфери, це є особливо важливо, адже якщо до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в області понад 30 тисяч людей працювали ІТ фахівцями, то тепер ця цифра зросла до 100 тисяч. Для нас дуже важливо, щоб середовище, в якому перебувають наші фахівці, було максимально безпечним. Саме такі проєкти змінюють принцип роботи поліції та допомагають їй ставати більш ефективною і відповідати викликам сучасних реалій», – сказав Степан Веселовський.

Також голова ЛОДА закликав місцеві громади долучатися та встановлювати нові камери.

Керівник Нацполіції Львівщини Олександр Шляховський зазначив, що система «Vision» поліпшить профілактику та розкриття злочинів.

Схожі новини