Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині зростає захворюваність на грип: хто в зоні ризику
11 Листопада, 09:42

На Львівщині зростає захворюваність на грип: хто в зоні ризику

Упродовж останніх тижнів на Львівщині збільшується кількість хворих на грип, а також тих, хто внаслідок цієї недуги потрапляє до лікарні, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Упродовж останнього тижня спостерігається стійка динаміка зниження кількості хворих на covid-19, і в той же час за тиждень на 15% зросла кількість звернень по медичну допомогу людей, які мають ознаки застуди: підвищення температури тіла, головний біль, нудота, ломота в м’язах, а тест на ковід у них був від’ємний. При обстеженні лабораторними методами виявилося, що ці люди хворіють на грип», – зазначила гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

Зокрема з 31 жовтня по 7 листопада лише у Львівську обласну інфекційну лікарню госпіталізували 183 особи з ознаками ГРВІ, з них 110 дорослих та 73 дітей.

Днями в області грип вперше діагностували методом ПЛР і таким чином виявили 40 людей з рнк-вірусом грипу «А». Станом на зараз у нашій області вже є 67 лабораторно підтверджених випадків грипу «А».

Вірус грипу «А» – найбільш поширений, оскільки має високий ступінь мінливості, має різні підтипи.

«Найбільш вразливі до вірусу грипу діти віком до 5 років, вагітні жінки, люди з цукровим діабетом, ожирінням, хронічними захворюваннями дихальної і серцево-судинної систем. Цим людям треба в першу чергу захиститися і зробити щеплення. При перших ознаках ГРВІ (підвищена температура тіла, нудота, ломота м’язів) потрібно залишитися вдома та проконсультуватися зі сімейним лікарем», – зазначила Наталія Іванченко.

Щоб уберегтися від важких наслідків хвороби епідеміологиня радить вакцинуватися. За її словами, виготовлені для цього епідсезону вакцини захищають від всіх чотирьох штамів вірусу грипу. Зокрема, на Львівщині від грипу можна щепитися вакциною «Джесі флю».

Схожі новини