Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На місці падіння радянського літака знайшли останки льотчика
09 Лютого, 18:01

На місці падіння радянського літака знайшли останки льотчика

На Львівщині пошуковці громадської організації «Пошук літаків в Україні» у Золочівському районі знайшли останки льотчика у збитому в 1941 році літаку. Про це повідомляє «Армія Inform».

На місці падіння літака-винищувача І-16 у лісі обережно викопали шурф на ймовірному місці знаходження останків пілота. Вони були на зовсім незначній глибині.

«Ми сподівалися, що зараз снігу у лісі небагато, а виявилося – на штик лопати, тобто – принаймні 25 сантиметрів, а тіло пілота – на глибині сантиметрів 20, трохи глибше, ніж уламки літака», – каже керівник пошукової групи і співзасновник організації «Пошук літаків в Україні» Андрій Кір’янов.

Останки пілота забрали для належного поховання на цвинтарі, а пошуковці вирішили спробувати встановити особу загиблого методом архівного пошуку. Пошуковцям вдалося встановити, що 22-23 червня 1941 року полк зазнав основних втрат. Половина літаків була знищена бомбами ще на аеродромі.

Перебравши списки втрат особового складу, дійшли до висновку, що тільки четверо льотчиків відповідають місцю падіння, даті та військовим званням. Фахівці висунули пропозицію, що це може бути Федір Митрофанович Мойсейченко, Мартін Євстахович Мітін, Іван Андрійович Самойлов чи Ігор Григорович Семенюк.

Поряд з останками льотчика знайшли також кілька малих ґудзиків РСЧА, монети номіналом 1 і 5 копійок 1938 та 1939 років, застібки парашутного ранця, частини згорілої тканини парашута, прив’язні пряжки. Але головне – петлички, так званий кубар, що свідчить про приналежність загиблого до молодшого офіцерського складу.

Уламки літака передані до Державного музею авіації імені О. Антонова.

6-7-2
2-1-3-2
Схожі новини