На могилі Тараса Матвіїва в Жидачеві відкрили пам’ятник | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На могилі Тараса Матвіїва в Жидачеві відкрили пам’ятник
02 Жовтня, 10:00

На могилі Тараса Матвіїва в Жидачеві відкрили пам’ятник

Учора, 1 жовтня, на міському кладовищі у Жидачеві відкрили пам’ятник на могилі Героя України Тараса Матвіїва.

Як повідомляє вісник ЛНУ ім.Івана Франка, випускником якого був воїн, на захід прийшли рідні та близькі Тараса, друзі, знайомі, побратими, однокласники, всечесні отці, а також представники академічної спільноти університету.

«Я пригадую Тарасика маленького, коли він уже усвідомив, хто такий козак і що таке козаччина. Ми розповідали йому багато казок та легенд. Згодом Тарас дізнався, що його бабуся з роду козаків. А його прадідусь Микола – козак Микола. І яке ж було здивування, коли наша дитина у п’ять років почала благати нас змінити своє прізвище з Матвіїв на Козак. Пройшло кілька років і Тарас залишив цю надію, але він залишився козаком по суті. Він завжди був першим, але ті, що поруч з ним, теж були перші. Він шукав у людях своїх соратників, побратимів, і у цьому його унікальність. Його козацький дух, дух свободи і боротьби, завжди надихав інших», – розповіла мама Тараса Валентина Матвіїв.

Нагадаємо, яке раніше розповіла LMN пані Валентина, відкрити пам’ятник планували раніше, але через повномасштабне вторгнення рф відтермінували.

Відео