Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині чоловіка госпіталізували до лікарні з лептоспірозом
14 Серпня, 11:15

На Миколаївщині чоловіка госпіталізували до лікарні з лептоспірозом

10 серпня до Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували 46-річного мешканця села Черниця Миколаївського району з підозрою на лептоспіроз. Вчора, 13 серпня, діагноз  підтвердили лабораторно.

«Чоловік захворів 6 серпня, а по допомогу до лікарів звернувся 10 серпня. Він скаржився на біль у м’язах, підвищену температуру, у нього пожовтіли склери, тож лікарі «швидкої» госпіталізували чоловіка до інфекційної лікарні”, – каже “Захід.нет” завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш. – Захворювання уразило печінку та нирки хворого. Наразі він перебуває у стані середньої важкості. Чоловік розказував, що за два тижні до захворювання прибирав у сараї і бачив там щурів”.

Від початку року це вже 11 випадок захворювання на лептоспіроз, один був летальний, помер 54-річний львів’янин. Лікарі кажуть, що у вересні, коли люди вийдуть на городи, таких випадків може побільшати, оскільки там буде багато гризунів, а селяни не звикли працювати у рукавицях. У вологому ґрунті збудники лептоспірозу зберігаються 270 днів.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. Аби уникнути захворювання, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, частіше мити руки і боротися з гризунами у дубинку та господарстві.

Фото: Правда.іф

Схожі новини