Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині дитсадок відкрили у музеї
20 Грудня, 17:04
logo-black

На Миколаївщині дитсадок відкрили у музеї

Вікторія Ничта

У школі села Стільсько на Миколаївщині відкрили дві групи для дошкільнят із денним перебуванням. Тепер 34 діток із Стільська, Дуброви, Ілова Великої Волі, Малої Волі та Переломанця, віком 4-5 років, здобуватимуть повноцінну дошкільну освіту.

«Батьки вже давно нас просили відкрити садочок, але постійно бракувало коштів, – розповідає староста села Андрій Васильківський. – Та цьогоріч таки вирішили це зробити. На усе ми витратили більше 600 тисяч гривень. Адже довелося робити капітальні ремонти кімнат, обладнати спальні, адаптувати санвузли для потреб дітей».

Спальні кімнати ми розташували у приміщенні колишнього музею.

«Музей перенесли у Народний Дім, – каже директор школи Ярослав Гриньців. – Мушу сказати, що діткам у нас тепло і затишно. Усі меблі сучасні і нові, зокрема дуже зручні ліжка. Маємо багато розвиваючих іграшок та шкільного приладдя. Дітей із навколишніх сіл на навчання привозить «школярик». Також обладнали сучасний медичний кабінет медсестрі».

У Стільську та навколишніх селах раніше ніколи не було дошкільного навчального закладу.

“Усього цього не було б і досі, якби наше село 5 років тому не стало частиною Тростянецької ОТГ. Я у школі працюю вже більше 30 років і донедавна наша школа фінансувалася за залишковим принципом”, – додає директор.

«Це доволі прийнятна для нас практика, – розповідає начальник відділу освіти Тростянецької ОТГ Віктор Лехович. – Адже, щоб відкрити повноцінний садочок у окремому приміщенні, потрібно в рази більше коштів, яких у бюджеті громади просто немає. А так ми задовольняємо потреби батьків, даємо дітям можливість здобувати повноцінну дошкільну освіту та ще й створюємо додаткові робочі місця. На цьому зупинятися не будемо, і якщо дасть Бог, такі дошкільні навчальні заклади відкриємо у кожному населеному пункті ОТГ».

Фото: Вікторія Ничта

  • 0
  • 291
Схожі новини