Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Весь антирейтинг Порошенка перетворився у рейтинг кандидата Зеленського», – політолог
21 Квітня, 20:24
logo-black

«Весь антирейтинг Порошенка перетворився у рейтинг кандидата Зеленського», – політолог

Головний і найважливіший внесок у перемогу Володимира Зеленського зробив сам Петро Порошенко, вважає львівський політолог Олексій Роговик.

«Мова йде про провали його зовнішньої та внутрішньої політики, невиконані обіцянки, брудну та архаїчну виборчу кампанію з застосуванням чорних технологій та «ботів», – каже LMN Олексій Роговик. – Так, весь антирейтинг Порошенка перетворився у рейтинг кандидата Зеленського. Своєю «відштовхуючою» кампанією Порошенко «передав» Зеленському навіть голоси тих, що сумнівались».

Саме команда Порошенка знищила рейтинги усіх інших опозиційних політиків, наголошує Роговик.

«Це був спочатку Андрій Садовий, а вже потім Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко. У намаганні знищити власних конкурентів Порошенко розчистив електоральне поле для Зеленського. Памятаючи старі образи та антикампанії проти них, майже усі основні кандидати першого туру заявили, що не підтримають Порошенка у другому турі і це вплинуло на багатьох виборців, – каже політолог. – Безумовно, що сам Зеленський і його команда так само доклались до власної перемоги, перш за все, завдяки сучасній діджитал-кампанії, що вперше залучила в якості вагомого електорату молодь. Обережність у висловлюваннях та публічних дискусіях Зеленського, серіал «Слуга народу», медійна підтримка каналу 1+1 дозволили йому згуртувати досить різні групи виборців».

За 4 місяці після новорічного звернення Володимир Зеленський попередньо здобув перемогу на президентських виборах 2019. За цей час було зрозуміло, що його шанси на перемогу є високими, хоча і багато людей відмовлялись вірити у факти, що про це свідчили. І мова не тільки про дані соціологічних опитувань, але й світові тренди, під вплив яких підпала і Україна.

У сучасному світі трендом стало протистояння не тільки традиційних та модерних політиків, або якщо простіше старих і нових політиків. У різних країнах світу на виборах перемагають так звані «екзополітики», тобто популярні особи з інших сфер. Так було і з Дональдом Трампом у США, і так на сьогодні є в низці країн Європи та Латинської Америки.

На руку Зеленському зіграло те, що на вибори не пішов Святослав Вакарчук, вважає Олексій Роговик. У разі балотування в президенти саме він міг зайняти ті електоральні ніші, які зайняв Зеленський. Він так само мав усі шанси осідлати екзополітичний тренд, але через певні особисті мотиви чи домовленості не став цього робити.

Схожі новини