Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На сайті Президента зареєстрували петицію про захист дітей від сексуального насильства
21 Червня, 15:43
logo-black

На сайті Президента зареєстрували петицію про захист дітей від сексуального насильства

Вчора, 20 червня на сайті Президента зареєстрували петицію про захист дітей від сексуального насильства. Її автором є Вікторія Шевченко.

У петиції жінка зазначає, що такий законопроект вже існує. Його два роки тому розробили поліцейські,  прокурори, лікарі, народні депутати та кримінологи. Однак Вікторія каже, законопроект потребує змін.

“За два роки автори тричі доопрацьовували законопроект 6607, шукаючи «золоту середину». Кожен наступний варіант – це компроміс між правами дітей та правами злочинців. Жодна людина, яка висловлювала зауваження чи критику щодо законопроекту, не згадала про права дітей-жертв. Будь-яка дискусія виникає виключно щодо прав ґвалтівників, збоченців та педофілів”, – пояснює жінка у петиції.

Вікторія Шевченко пропонує три новації у законі. Перша – запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей.

“Мета реєстру – не допустити до роботи у дитячих закладах осіб, які раніше засуджувались за сексуальне насильство над дітьми. Реєстр напівзакритий. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мін’юст. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники дитячих закладів”, -додає Вікторія.

Наступні дві зміни – посилення відповідальності за статеві злочини проти дітей та хімічна кастрація. Останній спосіб застосовують до осіб, які вчинили статеве насильство над дітьми у таких країнах: США, Великобританії, Німеччина, Польща, Чехія, Південна Корея, Аргентина, Росія, Казахстан.

У соцмережі активно поширюють посилання на петицію з проханням підписати. Приводом її створення стало жорстоке вбивство 11-річної Дарини Лук’яненко з Одещини.

“Це страшне горе. Співчуття рідним. Батьки, ми забов‘язані підписати та вимагати, щоб цей закон був прийнятий, – пише у фейсбук Ольга Ухіна. – Я б звичайно воліла не хімічної кастрації для педофілів, а значно гіршого! Але і це крок для того, щоб уберегти нашу малечу”.

Щоб петицію розглянули, вона повинна набрати 25 тис. голосів. До кінця збору підписів залишився 91 день.

Підтримати петицію можна тут.

Фото: Вісник

  • 0
  • 1519
Схожі новини