Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Сколівщині відкрили сільську медамбулаторію
10 Лютого, 19:23

На Сколівщині відкрили сільську медамбулаторію

Сьогодні, 10 лютого, у селі Тухолька Сколівського району відкрили новий медичний заклад. Це десята сільська медична амбулаторія, збудован на Львівщині у межах державної програми “Доступна медицина”, повідомляють в ОДА.

Нова амбулаторія буде обслуговувати 6 сіл: Тухолька, Сможе, Долинівка, Нагірне, Кальне та Хітар. Загалом там проживають майже 2700 осіб. Амбулаторію у селі, площею понад 200 м², побудували за рік. Як і інші медзаклади цієї програми, амбулаторія отримала сучасне медобладнання та новий автомобіль Renault Duster.

Таке будівництво обійшлося у п’ять з половиною мільйонів гривень. Близько 600 тисяч з цієї суми – співфінансування громади, 4 мільйони 915 тисяч – субвенція з держбюджету в межах державної програми.

“Перший ФАП у Тухольці відкрили 1 березня 1996 року. Доти всі їздили до лікаря в сусіднє село Орява. Там була дільнична лікарня. Тепер нема. Тепер є амбулаторія у Тухольці і довкола ФАПи. До амбулаторії належать, нібито, 6 сіл, але насправді до нас записалися пацієнти і з Козьови, і з Красного. Протяжність моєї дільниці, фактично, майже 25 кілометрів. А коли перемітає дороги, як зараз, до Хітара ми мусимо добиратися через Сколе. Тому авто нам дуже потрібне. Я як глянула на нове приміщення, нове обладнання – це так, ніби раз – і 100 років минуло!” – каже Галина Дем’янович, місцева сімейна лікарка.

У межах програми “Доступна медицина” на Львівщині будують 43 сільські медамбулаторії.

Вже офіційно відкриті сільські амбулаторії у селах Брюховичі Перемишлянського району, Ремезівці Золочівського району, Пониковиця Бродівського району, Сулимів та Замок Жовківського району, Бартатів Городоцького району, Пасіки-Зубрицькі і Миклашів  на Пустомитівщині, Конюхів на Стрийщині, і сьогодні – Тухолька.

ambulatoriya-1
  • 0
  • 204
Схожі новини