Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Сколівщині вшанували героїзм Січових стрільців на горі Маківка
05 Травня, 16:48

На Сколівщині вшанували героїзм Січових стрільців на горі Маківка

Урочистості з нагоди 104-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка відбулися сьогодні, 5 травня, на Сколівщині. Урочистості розпочались із традиційного сходження на Маківку.

makivka1
makivka2

Героїчний подвиг Січових стрільців, які загинули в боях із російськими окупантами, вшанували керівник апарату Львівської держадміністрації Маріанна Вільшинська, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України.

«Ми не дозволимо більше жодному ворогу своїми чобітьми топтати нашу землю. Працюймо і живімо так, аби сучасні герої, які полягли на російсько-українській війні були останніми похованими за незалежність воїнами. Для цього ми  мусимо згортуватися і йти до перемоги проти одного ворога», – звернулась присутніх Маріанна Вільшинська.

Після чину панахиди відбулось громадське віче.

 

Нагадуємо, бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

makivka3

 

Фото Львівської держадміністрації

  • 0
  • 744
Схожі новини