Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Сколівщині жінку з городу забрала «швидка»
16 Червня, 14:22
logo-black

На Сколівщині жінку з городу забрала «швидка»

Антоніна Скляренко

Вчора у селі Риків Сколівського району трапився неприємний інцидент – місцеву 56-річну мешканку вкусила змія. Жінка мало не померла.

«До лікарні її привезли вже пізно ввечері. Укус був на лівому стегні. Жінка була у важкому стані, у неї падав тиск. Її поклали в реанімацію. Кажуть, на городі поралась, полола бур’яни і вже додому хотіла йти, але чогось ще присіла, не помітила гадюку. Може, наступила перед тим на ню, от вона і вжалила. У нас села розташовані поміж гір. Тут змії водяться. А за такої спеки вилазять із своїх гнізд. Часті випадки тепер з тими укусами, до лікарні постійно хтось звертається. Розвелося тих повзучих багато і чомусь ніхто з ними ніяк не бореться», – говорить працівниця Сколівської райлікарні Марія.

Через часті випадки нападу змій у службі надзвичайних ситуацій для людей розробили навіть список рекомендацій та застережинь. Просять, якщо випадково побачили плазуна поряд із собою – не панікувати та не робити різких рухів. У змій поганий зір та слух, але своїм тілом вони добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів. Найбільш вірогідними місцями, де можна зустріти гадюк, є кущі та висока трава. Зазвичай найбільше їх в лісі та при дорогах у гірських місцевостях, чагарниках. Тому вирушаючи у ліс, краще взувати високе, щільне взуття, котре змія не прокусить.

Медики ж радять, якщо вкусила змія до приїзду лікарів, вчинити так:

  • На місце укусу накласти стерильну пов’язку з антисептиком.
  • Дати постраждалому багато пити, це важливо.
  • За наявності обов’язково дати 1-2 таблетки від алергії.
  • Якщо є можливість, прикласти до рани лід, обгорнутий у тканину.
Схожі новини