На Сокальщині колишню регіоналку призначили керувати професійним ліцеєм | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Сокальщині колишню регіоналку призначили керувати професійним ліцеєм
23 Серпня, 09:02
logo-black

На Сокальщині колишню регіоналку призначили керувати професійним ліцеєм

На посаду директора Сокальського професійного ліцею призначили екс-регіоналку Наталію Карташову. Таке розпорядженя підписав керівник департаменту освіти і науки Львівської ЛОДА Олег Паска.

«Як директор департаменту освіти і науки Львівськоїх ЛОДА міг призначити ексрегіоналку, голову Сокальської РДА часів Януковича, Наталію Карташову керівником Сокальського професійного ліцею? Чи заслужили наші діти таких вчителів, а майданівці- реванш ворогів?, – написав на своїй сторінці у Фейсбук громадський активіст Василь Курій. – 9 лютого 2014 в Сокалі громада з ганьбою вигнала з народного віча Наталію Карташову. Тоді, замість заяви про свій вихід з Партії регіонів, вона хотіла зачитати звернення Львівської обласної організації Партії регіонів. Ви уявляєте?!! Ми вже мали Небесних, а вона з ворогом. Лише 19 лютого 2014 року Наталія Карташова написала заяву про відставку та про вихід з Партії регіонів – трималася до останнього!».

Наталія Карташова отримала посаду директора ліцею після перемоги у спеціальному конкурсі-відборі. До речі, торік у грудні жінка також мала намір поборотись за цю посаду, але тоді була не допущена до участі в конкурсі. Комісія департаменту освіти і науки Львівської ОДА не дала їй такої можливості через невідповідність в одній із кваліфікаційних умов. У неї бракувало стажу роботи на керівних посадах системи професійно-технічної освіти та у галузі економіки. До слова, здійснювати підготовку робітничих кадрів у закладі освіти такого напрямку, без цього ніяк. Стаж має бути не менше трьох років.
Карташова намагалась оскаржити рішення конкурсної комісії у суді. Але Львівський окружний адміністративний суд 13 квітня 2020 року відмовив у задоволенні її позову повністю.
Із призначенням Олега Паски на посаду директора освіти і науки Львівської ОДА, конкурс на заміщення вакантної посади директора Сокальського професійного ліцею оголосили повторно. Карташова знову подала свою кандидатуру. І хоча правила відбору не змінилися, цього разу жінка таки отримала керівну посаду. Серед двох учасників конкурсу їй надали перевагу. Карташова вже навіть встигла похвастатись призначенням, на своїй сторінці у соцмережі додала в інформацію про місце праці, вказала, що починає працювати директором компанії “Сокальський професійний ліцей”. Допис цей з’явився ще 10 серпня.

«У Сокалі є набагато достойніші люди, які можуть керувати ліцеєм. А тут, раптом, обирають людину, яку спочатку Янукович представляв на посаду голови Сокальської РДА, а тепер, за влади Зеленського, вона отримує керівництво професійним ліцеєм. Питання, що змінилось за роки в нашій країні?», – прокоментував ситуацію сокальський активіст Олександр Клімов.

«Як на мене, це топтання на пам’яті тих, хто стояв на Революції Гідності. Плювок у сторону тих, хто загинув… Це призначення виглядає дуже дивно. Вважаю, що у нас є багато достойних і молодих кадрів, розумних людей, які б могли покрити ці вакантні місця. А тут, наче навмисно, витягується оце політичне сміття назовні», – каже отець Іван Гальо голова ГО «Майдан Старосамбірщини» та військовий капелан, земляк Олега Паски.

LMN зв’язалася телефоном із Олегом Паскою, щоби той прокоментував таке своє рішення. Проте керівник департаменту освіти ЛОДА послався на зайнятість.

Нагадаємо, Наталія Карташова на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року була зареєстрована кандидатом від Партії регіонів та включена до виборчого списку під № 219.
23 серпня 2012 року розпорядженням президента України Віктора Януковича №166/2012-рп її було призначено головою Сокальської районної державної адміністрації Львівської області.

Відео