Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На вихідних на Львівщині зробили лише 35 ПЛР-тестів на коронавірус
06 Квітня, 19:35
logo-black

На вихідних на Львівщині зробили лише 35 ПЛР-тестів на коронавірус

Сьогодні зранку МОЗ повідомило про 28 підтверджених випадків коронавірусу на Львівщині.  За вихідні кількість хворих на COVID-19 у нашій області збільшилася на 14. Це значно менше, ніж, скажімо, в сусідній Тернопільщині та Івано-Франківщині, де за суботу-неділю число заражених зросли на 25 і 24 випадки відповідно.

Однак, як стало відомо, за останні два дні на Львівщині зробили всього 35 ПЛР-досліджень.

«Ми готові робити близько сотні ПЛР-тестів за добу», – розповів сьогодні під час брифінгу в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Андрій Васько. На уточнююче запитання журналістів «А скільки ж роблять зараз?» відповів, що цими вихідними в області виконали 35 досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції.

Як стало відомо LMN, лише в обласній лікарні результатів тесту зараз чекають 56 осіб, двоє з них – в реанімації. А до закладу щодня приходять нові пацієнти. За минулу добу в приймальне відділення звернулися 20 осіб, 10 з них госпіталізували.

 “До нас найбільше людей звертаються зі Львова та околиць: з Винників, Брюхович. А ось з районів значно рідше. Кожного дня цифри різняться. Бувало, приходили і 45 людей за добу”, – розповідає LMN Ігор Берник, заступник директора з медичної частини Львівської обласної інфекційної лікарні.

 

Медик каже, що за добу отримують від 20 до 30 результатів ПЛР-тестів від Львівського обласного лабораторного центру. У час пандемії він працює без вихідних.

За даними ЛОДА, в області станом на сьогодні з підозрою на коронавірус є 72 особи. Однак там не повідомляють про кількість хворих, які лежать із ГРВІ, грипом чи пневмонією в інших львівських лікарнях та районах. Дізнатися, чи роблять таким хворим ПЛР-дослідження на коронавірус, LMN не вдалося. Відомо, що львів’янину, який у суботу помер у Львові від коронавірусу, аналіз зробили вже посмертно. Чоловік з 30 березня перебував на лікуванні в Центрі легеневого здоров`я на вул. Зеленій.

Медики постійно наголошують на важливості тестування якомога більшої кількості людей ПЛР-тестами. Адже саме ці дослідження, як свідчить досвід країн, що успішно борються з пандемією, допомагають зупинити поширення вірусу.

«Всі вжиті до сьогодні заходи зараз можуть зійтись у вузьке пляшкове горло – кількість зроблених ПЛР тестів за добу, яке обов’язково треба постаратись розширити, щоб отримати від них максимальний позитивний ефект, – писав Ігор Берник у Фейсбуці кілька днів тому. – Важливим моментом в боротьбі з вірусом є швидке встановлення факту інфікування».

Лікар наголошує, до допомоги варто долучити лабораторні заклади всіх форм власності, які мають технічну можливість проводити ПЛР дослідження.

Нагадаємо, від 17 березня приватним лабораторіям Львівщини заборонили виконувати дослідження на виявлення коронавірусу.

 

Схожі новини