Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Яворівщині побились парафіяни  місцевої церкви
20 Жовтня, 13:25

На Яворівщині побились парафіяни місцевої церкви

У селищі Краковець, що у Яворівському районі, розгорівся конфлікт на релігійному ґрунті. У суботу, 19 жовтня, парафіяни УГКЦ намагалися силою вигнати з церковного будинку священика Івана Кащука. Він, начебто, їх зрадив – перейшов до православної церкви – спочатку до УАПЦ, а потім до ПЦУ, – пише Захід.нет

Відео конфлікту у Facebook оприлюднила мешканка Краковця Галина Маїк-Борух. Спочатку учасники конфлікту з’ясовували стосунки криками, шарпаниною, потім справа дійшла до бійки.

Одні присутні вимагали, аби священик покинув будинок, збудований коштом церковної громади, інші, навпаки, – захищали отця. Під час конфлікту навіть побили шибки у вікнах будинку, де мешкає священик.

У Яворівському відділі поліції тільки й встигали фіксувати звернення від обидвох сторін.

«На місце події виїжджали наші працівники. Конфлікт було врегульовано. За цим фактом проводиться перевірка. Наразі священик залишається у церковному будинку», – каже Світлана Добровольська із  Нацполіції Львівщини.

Нагадаємо, у грудні 2018 року архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ наклав кару суспензи на греко-католицького священика о. Івана Кащука – пароха греко-католицької громади селища Краковець Яворівського району. Його відсторонили від усіх священичих обов’язків терміном на один рік. Головною причиною було те, що отець спільно служив Божественну Літургію з православним священиком – своїм сином о. Мар’яном Кащуком. А такі співслужіння заборонені церковним законодавством.

Згодом львівський священик Юстин Бойко, пояснюючи позицію УГКЦ, повідомив, що під час зібрання церковної громади селища Краковець один з її представників показав усім присутнім фотокопії «указів» митрополита Київського і всієї України Макарія від 5 грудня 2018 року, якими і батько, і син приймаються до лона УАПЦ.

«Митрополит Макарій призначає одним «указом» батька настоятелем храму св. Миколая Чудотворця в Краковці, а сина – його помічником. А треба сказати, що в цьому селищі існує тільки одна церковна громада – УГКЦ. Як старий, так і новий храм є її власністю, що є закріплено відповідними державними документами. Виходить, що митрополит Макарій, призначаючи православних священиків для греко-католицького храму, не тільки порушує державне законодавство, але свідомо створює прецедент для релігійної колотнечі», – пояснював ситуацію в авторській колонці на «Католицькому оглядачі» о. Юстин Бойко.

 

Схожі новини