Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Яворівщині в озеро скидають рештки свинячої їжі (Відео)
13 Червня, 20:39
logo-black

На Яворівщині в озеро скидають рештки свинячої їжі (Відео)

Софія Мінджоса

30 травня місцеві мешканці побачили, як в озеро, яке називають «Яворівським морем» вантажівки скотобійні скидають залишки їжі, яку не доїли свині. Сьогодні ж люди виявили рештки нутрощів свиней на дорозі.

«На дорозі жахливий запах. Водій маршруток скаржаться, – каже LMN місцевий мешканець Микола Мотиль. – Вантажівки везли кудись ті нутрощі, а вони з цистерн повипадали і лежать по всій дорозі. Вже лісосмузі побачили весь вантаж присипаний піском».

Чоловік каже, що вже звертався до голів сільських рад, однак ніхто нічого не робить.

«Скотобійня розташована на території виробничого об’єднання “Сірка”. Керівник не заперечує, що це його рук справа, каже, що таким чином годують риб, – обурюється Микола. – Але ж вони висипали залишки там, де купаються люди. В той день падав дощ і, очевидно, вони не могли проїхати далі».

У спекотну пору до озера приїжджають люди з усіх сіл району.

«Ми часто приїжджаємо купатись на кар’єр. Інших чистих озер поблизу просто немає. Я шокована, адже тепер просто не знаю, де можна безпечно поплавати у воді з дітьми», – обурюється мешканка селища Шкло Оксана.

Дослідник екологічних проблем Ігор Муравський каже, що такі дії небезпечні для населення.

«Свиней годують преміксами, гормонами росту іноді навіть анбитіотиками – все це дуже небезпечне для людей. Рибу таким теж годувати не можна, адже вона стає непридатна для споживання. Людям терміново потрібно звертатись у поліцію, щоб зафіксували факт, а тоді вже в екологічну інспекцію. Мусить бути лабораторний висновок про наявність у воді та ґрунті важких металів, пестицидів та інших шкідливих речовин».

64563144_685855228539017_1288814218312679424_n

Фото та відео очевидців

Схожі новини