Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Жовківщині лісники знайшли черепаху, яку там не бачили вже багато років
29 Червня, 11:49
logo-black

На Жовківщині лісники знайшли черепаху, яку там не бачили вже багато років

Юлія Швидко

У Бутинському лісництві, яке розташоване на території Жовківського та Сокальського районів, лісники вперше за багато років побачили європейську болотяну черепаху. Була на лісовій галявині, її сфотографували і випустили у водойму. Черепаха одразу впірнула у воду.

«Раніше на нашій території таких черепах було багато, з часом вони почали зникати. Тепер це велика рідкість. Добре, що лісники цей вид побачили, тепер треба зробити усе, аби його зберегти. Бо ж через невпинну вирубку лісу та висушування боліт ми можемо втратити серйозну частину нашої фауни, – говорить LMN жовківський еколог Ігор Муравський. – Непокоюся, аби люди зараз не кинулися на пошуки черепах для своїх дітей. У домашніх умовах вони можуть не вижити».

Директор Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович каже, що європейські болотяні черепахи є санітарами водойм. Харчуються личинками комарів та хворою рибою.

«Домашні умови для таких черепах неприпустимі, – каже Ігор Антахович. – Але їх важко зловити, бо вони намагаються не потрапляти людям на очі. Оцю побачили, бо вона, мабуть, уже черепаха у старшому віці. Можливо, прихворіла чи забагато поїла – втратила пильність і вилізла на сонечко».

Еколог зазначає, що такі види здавна водилися на Жовківщині. Їх немає у водоймах Самбірщини та Старосамбірщини – там надто холодна вода.

Фото: Бутинського лісництва

Схожі новини