На Жовківщині шукають збирачів полуниці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Жовківщині шукають збирачів полуниці
14 Березня, 13:40
logo-black

На Жовківщині шукають збирачів полуниці

Софія Мінджоса

Підприємство “Агро Фрутіка Бишків”, що у селі Бишків Жовківського району, запрошує мешканців області на сезон збирання полуниці. Шукають 280 людей на червень.

«Працювати потрібно в полі з 5-ї ранку до першої дня. За потреби ще 1-2 години після обіду. Але то дуже рідко, бо полуницю збирають лише вранці, охолодженою, – розповідає LMN працівниця “Агро Фрутіка Бишків” Галина. – Всіх робочих поселяємо в гуртожиток в селі Бишкові, від 5 до 20 людей в одну кімнату. Умови не євро, але жити можна: є душ, туалет, ліжко з подушкою і матрацом. Платимо 4,5 гривень за кілограм полуниці».

Обмежень, які б стосувалися щоденної норми, немає. Скільки людина назбирає – за стільки їй заплатять.

«Я працювала на «Агро Фрутіка Бишків» кілька років тому, – розповідає Віра Школик з Яворова, – Умови в гуртожитку були дуже хороші: скрізь чисто і прибрано, три рази на день годували. Та й ставлення від підприємства було добрим. Офіційно працевлаштували, заплатили все до копійки».

Єдиний мінус, каже Віра, – це низька зарплата. Щоб більше заробити, жінка вирішила поїхати на заробітки в Польщу. Там знайшла схожу роботу.

«В Польщі платять 1,20 злотих (приблизно 8,4 грн – LMN) за кілограм полуниці. А якщо господар продасть дорожче, ніж завжди, то і більше заплатить збирачам. В Україні платять 4,50 гривень – це майже вдвічі менше. В Польщі я за день назбирую в середньому 120 кіло полуниці – це 144 злотих, тобто 1000 гривень. В Україні я б стільки не заробила. Але і не намучилася б так сильно, бо за кордоном ми працюємо по 12 годин на день».

За 2 тижні збирання полуниці в Польщі можна заробити 11-15 тис. грн. В Бишкові – до 4-х тис. грн. Щоправда, там працювати потрібно півдня.

Відео