На Жидачівщині вирішують, що робити із сімсотрічним дубом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Жидачівщині вирішують, що робити із сімсотрічним дубом
04 Березня, 14:42
logo-black

На Жидачівщині вирішують, що робити із сімсотрічним дубом

Антоніна Скляренко

У селі Бортники Жидачівського району місцеві хочуть внести старовинний дуб до природно-заповідного фонду як пам’ятку місцевого значення. Хоч є й такі, які думають – дерево треба  знищити. Дубу, за підрахунками, приблизно 700 років.

«Скільки років дубу, легко визначити за простою формулою. Треба спочатку виміряти діаметр дерева, потім перевести у міліметри і поділити на 5. Наш дуб в діаметрі має три метри. Виходить, йому 700-800 років. Скільки всього він пам’ятає за свій вік», – говорить місцевий краєзнавець Степан Крегенбільд.

Дерево росте при виїзді з Бортників. Недалеко від нього – родинний дім. Діти часто прибирають під дубом. Збираються тут і місцеві, щоб поговорити. Щодо самого дерева, люди у Бортниках розділилися. Одні вважають, його треба негайно зрізати, адже воно може загрожувати тим, хто щодня біля нього проходить чи проїжджає . Інші хочуть, аби старовинний дуб був внесений до природньо-заповідного фонду.

«Впаде гілка, а дитина поруч проходитиме, там школа недалеко. Шкоди ще такої наробить, тоді точно буде не до захисту природи», – обурюється у Фейсбуці користувач Володимир.

У сільській раді кажуть, мешканці ні на захист, ні з бажанням знищити дерево поки не приходили.

«Дерево й справді росте так, що гіллям чіпляє електричні дроти, але це наразі нікому клопоту не завдавало. Росте біля дороги, тому огородити його чи перенести асфальтну дорогу також неможливо. Хотілося б його зберегти», – каже староста села Ольга Гурда.

Якщо дерево справді внесуть до приодно-заповідного фонду, його заборонять нищити.

“Спочатку дуб ріс за ровом, він не чинив нікому ніяких незручностей, був далеко від дороги. З часом шлях розширили, рів перекопали і зараз вийшло так, що дерево біля самого асфальту. Можливо, багато хто непокоїться, що він може впасти на дорогу. Але щовесни бачимо, як розпускається листя на дереві. Сухих гіляк нема, можна зробити висновок, що дерево абсолютно здорове», – додає Крегенбільд.

ФОТО: Богдан Будз Фейсбук

Відео