Надсянську говірку внесли до нематеріальної культурної спадщини України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Надсянську говірку внесли до нематеріальної культурної спадщини України
28 Грудня, 13:13

Надсянську говірку внесли до нематеріальної культурної спадщини України

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України внесли 6 нових елементів, серед них – унікальна Надсянська говірка, поширена на Мостищині. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Зазначають, що Надсянська говірка або Надся́нський го́вір належить до одних з архаїчних говорів галицько-буковинської групи південно-західного наріччя. Територія поширення говірки на сьогодні це с. Старява, с. Заверхи, частково сусідні села, які розміщені у прикордонній смузі Львівської області на Мостищині.

«Надсянську говірку практикують люди як старшого, так і молодшого віку Вік носіїв елемента нематеріальної культурної спадщини 50-90 років,  середній вік інших членів громади, які використовують надсянську говірку 40-60 років», – йдеться в повідомленні.

Додамо, незабаром Національний перелік може поповнитись ще трьома елементами зі Львівщини: традицією Глинянського візерункового текстилю, весільними обрядовими піснями Бойківщини «Ладкання» та Сокальською сорочкою (крій та орнамент жіночих і чоловічих сорочок).

Нагадаємо, раніше до цього Нацпереліку додали Яворівський пиріг і Яворівську забавку, а також жовківську звізду.

Відео