«Нанашкову хату» вперше відвідала екскурсійна група (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Нанашкову хату» вперше відвідала екскурсійна група (ВІДЕО)
17 Жовтня, 21:27
logo-black

«Нанашкову хату» вперше відвідала екскурсійна група (ВІДЕО)

Приватна садиба «Нанашкова хата» у селі Лопушанка-Хомина на Самбірщині цієї неділі, 14 жовтня, прийняла першу екскурсійну групу. Допоміг дістатись до Стрілківської громади мандрівникам туристичний оператор «Відвідай». 

Як розповідала та показувала LMN раніше, «Нанашкова хата» — це приватна садиба місцевого подружжя підприємців Василя та Галини Курій. У перспективі тут планують облаштувати музей бойківських ремесел та музей старожитностей. Будинок покликаний стати одним з центрів культурного життя бойківського краю. 

«Це дуже зворушлива подія для нас. Бо ми все ще у процесі облаштування комплексу «Нанашкова хата». Продовжуємо вдосконалювати обійстя (або ж подвір‘я, — LMN), продовжуємо збирати експонати, які б розповідали про те, як був влаштований бойківський побут. Перед прийомом екскурсії не міг спати, як і ніч по тому, спочатку від хвилювання, після — від емоцій», — ділиться господар комплексу Василь Курій.

Як розповідає Василь, під час першої екскурсії зосередився на тому, щоб поділитись ідеєю створення такої садиби-музею. Він також запросив людей до діалогу — ділитись думками про те, що ще має бути у «Нанашковій хаті», як вона має розвиватись. 

«Ми дуже хочемо, щоб ця садиба не була одна в своєму роді. Щоб люди у сусідніх селах подумали про те, які важливі і цікаві місця є в їх населеному пункті, які можна зберегти і перетворити в туристичні об‘єкти. Знаю, що в селі неподалік є кузня — багато кому точно було б цікаво подивитись, як це працювало. Ідеально було б, якби приїхавши в громаду, турист мав поруч одразу кілька цікавих локацій», — пояснює Василь Курій. 

Перші відвідувачі увійдуть в історію — фото з цієї екскурсії роздрукують та повісять у будинку. 

Відео