«Найочікуваніша послуга»: змінити місце проживання можна буде онлайн | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Найочікуваніша послуга»: змінити місце проживання можна буде онлайн
30 Грудня, 14:40

«Найочікуваніша послуга»: змінити місце проживання можна буде онлайн

З 2021 році реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання в Україні можна буде зробити без паперової прописки – в електронній формі. Цю ініціативу ухвалив Кабмін, зазначив на своїй сторінці у Фейсбук глава Мінцифри Михайло Федоров.

«Найочікуваніша послуга скоро з’явиться онлайн на порталі Дія, а українці  зможуть отримати її, не виходячи з дому. Мінцифра розробила постанову спільно з Міністерством внутрішніх справ та Державною міграційною службою», – написав Михайло Федоров

За його словами, для значної частини українців послуга повинна запрацювати з середини весни.

Подати заявку на отримання послуги можна буде на diia.gov.ua. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на порталі Дія.

Скористатися послугою зможуть:

  • неповнолітні діти віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них
  • особи, які мають ID-картку, – за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (особа має бути власником житла або отримати електронну згоду на реєстрацію від власника/співвласника).

На перших етапах послуга буде доступною в пілотних містах.

Нагадаємо, на порталі державних послуг «Дія» нині доступні щонайменше 27 державних послуг та інформація із шести реєстрів в особистому Електронному кабінеті громадянина.

Відео