Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Наші діти запам’ятають Зеленівку фестивалем”: на Старосамбірщині проводять “Зелені лози”
17 Червня, 19:20
logo-black

“Наші діти запам’ятають Зеленівку фестивалем”: на Старосамбірщині проводять “Зелені лози”

Марія Кузьмин

У селі Топільниця на Старосамбірщині сьогодні проводять фольклорний фестиваль. На березі річки Топільнянка зібралися сотні прихильників народної пісні та музики. Так місцеві святкують Зелені свята вже шостий рік поспіль.

«У нас уже всі звикли, що на другий день Зелених свят, у понеділок, все село збирається тут, на березі річки, на свято. Приходять і дорослі, і діти, молоді й не дуже. Тут атмосферно і весело. Люди збираються компаніями. Он там, по лозах, розташовуються, смажать шашлики, гостяться, спілкуються, діти бавляться. Тут тобі і концерт безкоштовний», – розповідає LMN жителька Топільниці Галина Будулич. На фестиваль вона прийшла з 5-річною донькою.

Жінка каже, що не так багато тепер приводів є, щоб було куди вийти і відпочити.

«Ще мій тато розповідав, що за його молодості Зелені свята – то була така радість, особливо для дітлахів і підлітків, які випасали худобу. Робили вінки для корів, маїли їх. Як гнали худобу, то брали з дому гостину, палили вогонь, ігри бавилися, веселилися. Тепер вже і худоби в селі мало – можна на пальцях перелічити. З традицій – хіба що зілля святять у церкві та хати зеленим віттям прикрашають, – продовжує Галина. – А от наші діти запам’ятають Зеленівку фестивалем. Це теж для них радість».

Ідейним натхненником та засновником фестивалю став місцевий житель Володимир Курчик.

«Я музикант. І розумію, наскільки пісня єднає людей. До мене приходили в гості друзі, живу неподалік, – розповідає LMN Володимир Курчик. – Ми збиралися тут біля річки, виносили музичні інструменти, співали, жартували. І якось подумали: а чому б не започаткувати таке свято, щоб люди виходили з хат, мали якусь культурну програму. Щороку наше свято розширює географію. Виконавців запрошуємо не лише зі Старосамбірщини, а й з-за її меж, а глядачі приходять не лише з Топільниці, а й з сусідніх сіл».

64241499_381886706013371_4844167040472186880_n
64790849_444116209707242_162074997551005696_n

Пан Курчик разом з друзями грає у весільному гурті «Веселі лози». Часто спеціально для фестивалю пишуть пісню, якою відкривають свято.

«Є такі величні свята, на які хочеться обов’язково приїхати додому. Для мене це і Зелені свята. Весь рік наспівувала пісню, якою минулого року відкривали фестиваль: «Шумлять тихо ліси, Топільнянка тече, і орли з гір у небо злітають, а то цвіте моє село, де дитинство пройшло, де з доріг мене в гості чекають», – ділиться враженнями Марія. Вона проживає у Львові. Приїхала на свята до батьків, з родиною прийшла на фестиваль.

Цьогоріч гостей фестивалю розважали, окрім гурту «Веселі лози» і колективи «На драбині», «Гуляй-Дана», учасники ансамблю «Горяни». Серед запрошених артистів виступили учасники шоу-театру «Шатриця», що представили ромський фольклор. На спеціально облаштованій для мистецького заходу сцені виступила й талановита молодь Старосамбірщини, переможці міжнародного фестивалю «Золотий голос».

 

Фото:LMN.

  • 0
  • 2315
Схожі новини