Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Наші міста, села і селища будуть мати реальні кошти, щоб дбати про свій розвиток», – Павло Бакунець
17 Вересня, 15:31

«Наші міста, села і селища будуть мати реальні кошти, щоб дбати про свій розвиток», – Павло Бакунець

Сьогодні Верховна Рада уніфікувала підхід до бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту. Це логічний крок продовження реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

Парламент в цілому ухвалив законопроект №3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Його підтримали 287 народних депутатів з мінімально необхідних 226 голосів.

Цей законопроект запроваджує універсальний підхід до визначення складу доходів і видатків бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту (село, селище, місто районного, обласного значення тощо і їхнього об’єднання). Серед іншого, він розширює склад доходів нових ОТГ за рахунок доходів, які до цього наповнювали районні бюджети.

«Фактично ми правильно і комплексно реалізували бюджетну децентралізацію. Цей закон одразу після виборів дає новим громадам реальні кошти, які вони зможуть використати для розвитку громад і створення комфорту для кожного мешканця. А це означає надходження державних субвенцій та дотацій напряму до місцевих громад. Також всі надходження з районного бюджету перекинуто на місцеві за місцем реєстрації – закріплено 60% ПДФО за громадами, які будуть поповнювати місцеві бюджети. Це найкраща новина для місцевого самоврядування за останній час», – пояснює Павло Бакунець, народний депутат від Жовківщини та Яворівщини.

Фото: надане Павлом Бакунцем

Схожі новини