Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ОТГ будуть фінансово незалежні від районів: Верховна Рада прийняла закон
17 Вересня, 13:54

ОТГ будуть фінансово незалежні від районів: Верховна Рада прийняла закон

Сьогодні , 17 вересня, Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому зміни до Бюджетного кодексу. З 2021 року ОТГ перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом і більше не підпорядковуватимуться районам, передає Zaxid.net.

Законопроект № 3614, що затверджує такі зміни, підтримали 287 нардепів. Закон передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від влади району. Всі 1469 ОТГ, території яких уже затвердив уряд, з наступного року матимуть прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом. Більшість податків підуть безпосередньо у громади.

Нагадаємо, що 10 червня на офіційному сайті уряду офіційно опублікували розпорядження від 27 травня 2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області». У цьому документі видно, що Львівська ОТГ налічуватиме 18 міст та сіл. Загалом передбачено 73 об’єднані громади.

Після такого територіального поділу на Львівщині виникли протести. Сільські та селищні громади, які насильно приєднали до Львівської ОТГ, перекривали дороги та скаржилися у суди.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини