Нацпарк без землі або як жителі Самбірщини не дають землю під «Королівські Бескиди» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Нацпарк без землі або як жителі Самбірщини не дають землю під «Королівські Бескиди»
26 Лютого, 18:59
logo-black

Нацпарк без землі або як жителі Самбірщини не дають землю під «Королівські Бескиди»

Більше трьох років на Львівщині функціонує Національний парк «Королівські Бескиди», однак більша частина його земель досі до кінця не узаконена. Щоб завершити цей процес адміністрації парку необхідно отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування. Однак Стрілківська сільрада, на території якої є ці землі, такого дозволу не дає.

У відносинах адміністрації парку і сільради вже є низка судових спорів і так виглядає, що найближчим часом їх стане ще більше.

Днями постійна депутатська комісія з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього середовища Стрілківської сільради вирішила не надавати Нацпарку «Королівські Бескиди» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування. Йдеться про 5647 гектарів землі.

Своє рішення депутати пояснили низкою помилок і недоопрацювань у поданих адміністрацією Нацпарку документах.

Зокрема, у зверненні невірно вказана назва підприємства «Галсільліс» як суб’єкта, у користуванні якого перебувають запитувані Нацпарком ділянки. Також в сільраді наголосили, що не мають достатньо підстав вважати, що підприємство взагалі має в користуванні ці землі.

Також в сільраді вказали на неточності у звітуванні «Галсільлісу» щодо усіх земель, які є в користуванні підприємства, а також на низку інших невідповідностей у поданих до них Нацпарком документах.

В.о. директора Нацпарку «Королівські Бескиди» Роман Батючок у розмові з LMN запевнив, що на кожен пункт має пояснення, а небажання сільради давати дозвіл розцінює як саботаж указу Президента про створення парку. Одна попри це адміністрація парку й надалі звертатиметься до Стрілківської сільради, щоб таки отримати дозвіл і закрити питання з визначенням меж парку і узаконенням їх.

«Це рішення – це просто формальна відписка. Їхні вимоги є абсолютно незаконні, але ми готові їх виконати. Ми навіть на це підемо і подивимося, що вони тоді придумають», – сказав керівник парку.

За його словами, адміністрація готова навіть до суду йти, бо мусить завершити процедуру з відведенням земель.

«Ми свято вирімо, що нам не прийдеться подавати до суду, бо суд їх однозначно зобов’яже це зробити. Бо є норма закону, що до розробки проекту землеустрою межі парку визначаються проектом створення парку. Такий проект був створений у 2019 році в Національному університеті імені Івана Франка. Належним чином погоджений і затверджений», – запевняє Роман Батючок.

Водночас він погоджується, що межі недосконалі і подекуди, зокрема, заходять на людські садиби, і закликає спільно це виправити. Але, за його словами, сільрада назустріч не йде.

Також керівник парку наголошує, що законне відведення цих земель дозволить сільраді отримати в бюджет кілька мільйонів гривень земельного податку.

Однак голова Стрілківської громади Микола Дрозд каже, що про жоден саботаж не йдеться, але справа непроста і, ймовірно, крапку у ній може поставити лише суд.

«Ми нічого не саботуємо, все робимо в рамках закону, а поведінка парку є дивною. Якщо вони хочуть діяти далі їм треба приїхати до людей і пояснити переваги функціонування парку, розказати про обмеження і заборони, які будуть діяти. Треба провести роз’яснювальну роботу, я про це їх прошу вже три роки, але вони нічого в тому плані не зробили. У людей щораз більше створюється образ парку як якогось карального органу. Земельний податок не є аргументом для людей, бо вони не розуміють переваг існування парку», – каже він.

Микола Дрозд запевняє, що сільрада не може погодити проект землеустрою Нацпарку, бо не розуміє чітко, про які землі саме йдеться.

«Проект землеустрою ми не можемо дати, бо до кінця не розуміємо, на які саме земельні ділянки. В указі Президента пише, передати землі, які перебували у постійному користуванні «Галсільлісу». Що то за землі – це великий знак питання. Бо «Галсільліс» не надає повний пакет документів, який підтверджує право на постійне користування земельними ділянками», – пояснює голова громади.

Саме тому, за його словами, крапку у цьому питанні має поставити суд.

«Питання земель в юридичному плані нелегке, бо багато ділянок є спірних. Тут без суду воно далеко не зайде. Треба щоб суд поставив крапку», – резюмував Микола Дрозд.

User Image
Юлія Аронова
Відео