Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Не зізналася мамі: зі шлунку 3-річної червоноградки львівські хірурги витягнули батарейку
10 Жовтня, 09:16

Не зізналася мамі: зі шлунку 3-річної червоноградки львівські хірурги витягнули батарейку

Вчора, 9 жовтня, до львівського ОХМАТДИТу потрапила 3-річна пацієнтка з Червонограда, в шлунку якої виявили круглу батарейку. Бригада лікарів діставала її за допомогою ендоскопа.

Коли дівчинка проковтнула батарейку, прибігла до мами. Казала, що щось з’їла, але не зізнавалася, що саме. Жінка обстежила кімнату і помітила, що в настільних вагах бракує однієї плоскої батарейки. Відразу відвезла дитину до медиків, розповіли на сторінці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ.

«Лікарі обійшлися без відкритої операції та з допомогою ендоскопа дістали стороннє тіло. Це не так легко зробити, адже лікарі оперують на відстані, батарейка слизька і вислизає, доводилося робити кілька спроб, щоб її витягнути. Дівчинці пощастило, адже батарейка не встигла наробити біди», – зазначили у лікарні.

Батарейку з шлунка маленької пацієнтки діставала команда лікарів: Андрій Голдрич, Роман Ковальський, Ігор Гримак, Олег Ленів та Світлана Васильченко.

«Дівчинку ми прооперували ендоскопічно під загальним наркозом. Батарейку дістали вчасно, вона не встигла зашкодити маленькому шлунку», – розповіла лікарка-ендоскопістка Марта Лучак.

Медики пояснюють, що коли дитина ковтає батарейку і її не витягти вчасно, то під дією шлункового соку вона може окислитися та викликати ерозії у слизовій органів травлення. Зараз із пацієнткою усе добре. Вона деякий час ще побуде під наглядом медиків.

Нагадаємо, що у вересні хірурги ОХМАТДИТу терміново прооперували 2-річну дівчинку з Дрогобицького району. Вона проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора.

Фото: ОХМАТДИТ

Схожі новини