Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Невиліковно хворі люди можуть опинитися на вулиці», – Володимир Гірняк
11 Лютого, 14:02
logo-black

«Невиліковно хворі люди можуть опинитися на вулиці», – Володимир Гірняк

Фракція «Громадянської позиції» звернулася до голови ЛОДА, Прем’єр-міністра України та голови НСЗУ з проханням переглянути рішення щодо фінансування стаціонарної паліативної медичної допомоги. Зазначають, цей напрям опинився  за межею виживання.

«Згідно проекту постанови уряду про «Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році», капітаційна ставка – тариф, відповідно до якого будуть обчислюватись кошти за пацієнтів, становить 7 тисяч 865 грн. Це при тому, що, згідно норм, вона має становити 46 тисяч 741 грн. Різниця – просто кричуща», – наголошують у заяві.

У середньому на Львівщині стаціонарну паліативну медичну допомогу отримують понад 3000 пацієнтів на рік.

«Це невиліковно хворі люди, які в першу чергу потребують державної підтримки. Натомість уряд в рази зменшує для них фінансування. Цю ситуацію треба негайно виправити. Через брак коштів такий вид допомоги може просто зникнути, а паліативні хворі – опинитися на вулиці», – розповів LMN депутат від «Громадянської позиції» Володмир Гірняк.

У заяві додають, що місія паліативної допомоги – забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин, полегшити страждання недужих.

«Йдеться про наших громадян, які уражені злоякісними утвореннями, ВІЛ-інфекцію/СНІД, вродженими вадами розвитку, неврологічними захворюваннями і т.д. Кожен день цих хворих супроводжується сильним болем, тяжкими розладами життєдіяльності, потребою у кваліфікованій медичній допомозі. Остання зараз зависла у повітрі, під великим питанням щодо свого майбутнього», – наголошують депутати.

Фракція «Громадянської позиції» закликає колег у Львівській обласній раді підтримати їхнє звернення.

Схожі новини