Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ні інвестиціям і робочим місцям»: у Жовкві знайшлись противники створення індустріального парку
05 Лютого, 13:04
logo-black

«Ні інвестиціям і робочим місцям»: у Жовкві знайшлись противники створення індустріального парку

У 2021 році поблизу Жовкви планують створити приватний індустріальний парк площею близько 85 гектарів. Zhovkva Industrial Park розташовуватиметься у трикутнику між містом Жовква і селами Воля-Висоцька та Глинськ. Одним з важливих початкових етапів створення індустріального парку є розробка та погодження детального плану території. Однак з цим виникли проблеми: Жовківська РДА не надала дозвіл на розробку таких документів.

«Відповідне звернення ми подали ще 5 січня. Щотижня разом з заступником випитували, коли зможемо отримати дозвіл. Натомість практично через місяць, 3 лютого, у Жовківській РДА нам повідомили, що вони не можуть надати такий дозвіл. Мовляв, нам варто звернутись до міської ради», – розповідає LMN Роман Процак, засновник і керуючий партнер компанії P. R. Development, яка займається будівництвом парку.

За його словами, відповідно до законодавства надати такий документ має повноваження тільки районна державна адміністрація. У Жовківській РДА свою відмову мотивували тим, що вже перебувають на стадії ліквідації.

«Але ще кілька днів вони мають виконувати свої функції. А тим більше мали виконувати їх у січні. Зараз виходить, нам треба чекати коли повноцінно запрацює Львівська РДА, тоді подавати повторне звернення і знову чекати. Це забирає багато зайвого часу. А розроброка детального плану — лише ожин з етапів створення, попереду ряд досліджень, попереду громадські слухання і так далі», – зазначає Роман Процак.

Індустріальний парк – це спеціально організована для розміщення нових виробництв територія із енергоносіями, інфраструктурою, необхідними адміністративно-правовими умовами, якою керує спеціалізована компанія. У перспективі у Жовківському парку працюватимуть до 3 тисяч людей, а щорічні додаткові надходження до бюджету місцевої громади становитимуть близько 320 мільйонів гривень.

«Ми взяли під парк територію, де було несанкціоноване сміттєзвалище. Ми нічого не просимо у влади, крім як права нормально працювати. Наша компанія має нульовий рівень терпимості до корупції. Припускаю, що справа може бути саме в бажанні отримати неправомірну винагороду. Ми ведемо бізнес з канадійцями. Я просто не уявляю, як наші партнери відреагували б на те, що в Україні, аби інвестувати в проєкт, часто-густо треба ще й «інвестувати» в покращення життя окремих чиновників», – пояснює Роман Процак.

Нагадаємо, очолює Жовківську РДА Роман Черніховський. У листопаді через відключення електропостачання у Жовківській лікарні загинуло двоє людей. Тоді Романа Черніховського хотіли відсторонити від посади, однак це не вдалось.

Фото ілюстративне.

Схожі новини