Новоутворення було більшим за орган: у Львові прооперували малюка із пухлиною печінки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Новоутворення було більшим за орган: у Львові прооперували малюка із пухлиною печінки
09 Лютого, 17:56

Новоутворення було більшим за орган: у Львові прооперували малюка із пухлиною печінки

У Львові врятували 10-місячного малюка з пухлиною печінки. Як повідомили хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая, новоутворення було більшим за сам орган.

Маленький пацієнт – Максимко з Львівщини. Про вроджену ваду синочка батьки дізналися аж на восьмому місяці його життя – випадково. Хлопчик захворів на ГРВІ і, під час огляду сімейна лікарка зауважила підозріло збільшений животик. Після цього вона відправила дитину на УЗД. Під час обстеження в черевній порожнині малюка виявили  гігантську пухлину, тож Максимка терміново скерували до Львова.

Фахівці Дитячої Лікарні Святого Миколая провели хлопчику КТ-діагностику і побачили, що просто в центрі печінки є доброякісна пухлина –  мезенхімома. Це доволі рідкісне утворення. Максимко вже народився з цієї пухлиною. Вона стрімко росла та пошкоджувала здорові тканини. Розмір новоутвору на час останнього обстеження вже сягав 15 см, тоді як сама печінка у дитинки такого віку має розмір 9 на 7 см.

«Видаляти пухлину потрібно було терміново! Без операції у хлопчика швидко б розвинулася печінкова недостатність. Він міг загинути або потребувати невідкладної трансплантації», – зазначили у лікарні.

Однак перед операцією лікарі мали переконатись у тому, чи зможе орган функціонувати після хірургічного втручання. Спеціалісти з’ясували, що Максимко має лише 30% здорової печінки, а цього замало. Тому медики спершу видалили кісту всередині пухлини. Таким чином їм вдалося збільшити об’єм здорової печінки до 60%. Після цього дитину можна було оперувати.

«Через те, що гігантська пухлина була по центру печінки, потрібно було не тільки видалити утворення, а і зшити потім два шматочки органу в один. Під час таких операцій завжди є крововтрата. Аби зменшити її обсяг та знизити ризики, команда використала апарат CUSA, що розділяє печінкові тканини ультразвуком і при цьому не пошкоджує судини», – додали у лікарні.

Восьмигодинна операція минула успішно і зараз із Максимком усе добре. Малюк має здорову печінку і в майбутньому не матиме жодних обмежень, зможе займатися спортом та радіти життю.

Відео