Новий штам коронавірусу «Дженні» вже зафіксували в сусідніх з Львівщиною областях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Новий штам коронавірусу «Дженні» вже зафіксували в сусідніх з Львівщиною областях
24 Січня, 11:14
logo-black

Новий штам коронавірусу «Дженні» вже зафіксували в сусідніх з Львівщиною областях

У січні в Україні зареєстрували 9 випадків нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають “Дженні”. Про це в ефірі програми «Помануфактуримо» розповіла генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко.

«У нас зараз циркулюють 17 різних варіантів Омікрону. «Дженні» – один із штамів. Спершу його легко сплутати із застудою, а з 9-ти хворих, лише одна людина була госпіталізована, з чого можна зробити висновок, що перебіг цього штаму хвороби не є важкий. Та варто наголосити, що чим більше доз вакцини людина отримала, тим легше їй переносити ось ці різні штами коронавірусу. Поки що на Львівщині таких випадків не зафіксували, але вони є у сусідніх областях, тому маємо бути готовими до зустрічі та бути на зв’язку з сімейним лікарем», – розповіла Наталія Іванченко.

Вірус постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді – тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.

Його симптоми такі ж, як і у інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.

Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький.

User Image
Олена Лук'янчук
Відео