Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Обласні центри Західної України планують з’єднати швидкісними дорогами
24 Березня, 19:22

Обласні центри Західної України планують з’єднати швидкісними дорогами

Укравтодор розробив бачення розвитку мережі доріг Західної України. Проект розрахований на п’ять років і передбачає з’єднати швидкісними дорогами обласні центри Заходу України між собою та з існуючими транспортними коридорами. Припускають, що дозволена швидкість руху буде 110-130 км/год.

«Швидкісні дороги необхідні для підвищення мобільності населення та легкості ведення бізнесу. Саме тому – це один із наших довгострокових пріоритетів», – коментує голова Укравтодору Олександр Кубраков.

1-50

У відомстві зазначають, що до реалізації у 2020 році готовий проект із будівництва Північної об’їзної дороги Львова, а також першої черги об’їзних доріг міст Дубно, Стрий та Тернопіль. Їх фінансування – це кредитні та грантові кошти міжнародних фінансових організацій. Міжнародні угоди щодо фінансування цих об’єктів вже укладені. Процедури закупівлі обіцяють скоро оголосити.

Будівництво північної об’їзної дороги Рівного для підключення Луцька до мережі швидкісних доріг вже розпочато.

Також планується виготовити проектно-кошторисну документацію щодо розширення «вузьких місць» на автомобільній дорозі М-06 між Рівним та Львовом, загальною протяжністю 47 км.

Міжнародну дорогу М-09 на ділянці Львів – Тернопіль, яка є частиною міжнародного коридору GO Highway, планують також розширити до чотирьох смуг руху – по дві в кожному напрямку. Підготовка техніко-економічного обґрунтування здійснюється за рахунок коштів Світового банку.

Далі передбачено з’єднати коридори М-06 та М-09 між собою новою швидкісною дорогою в районі населених пунктів Ясенів та Золочів Львівської області, а також підключити Івано-Франківськ до автомобільної дороги М-09 по маршруту Унів – Перемишляни – Рогатин – Івано-Франківськ.

«Позитивний ефект від розбудови мережі відчують майже 10 млн мешканців регіону, а середній час поїздки між обласними центрами регіону скоротиться на 20-50 %. Від столиці до обласного центру зменшиться на від 15 до 25%», – запевняють в Укравтодорі.

Фото: Укравтодор

Схожі новини