Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Опалювальний сезон 2020-2021: яким він буде і коли розпочнеться
12 Жовтня, 20:42

Опалювальний сезон 2020-2021: яким він буде і коли розпочнеться

Ілона Орнат

Опалювальний сезон в Україні має розпочатись 15 жовтня. Однак не варто сподіватись, що вже цього тижня батареї в будинках потеплішають. Зазвичай комунальники орієнтуються на показники термометра більше, аніж на календар.

Якщо показник середньої добової температури знизиться до +8°C, увімкнуть теплопостачання. У школах, садочках та лікарнях такий показник має опуститись до +16°C. У випадку, якщо середня температура повітря в жовтні не буде нижчою, опалювальний сезон може розпочатись наприкінці місяця. Про це інформує hromadske.

Запаси газу на 2020 рік значно перевищують показники за торік. Це означає, що взимку перебоїв з опаленням не повинно бути. Але українські тепломережі зношені на 60%, а подекуди – і на всі 90%. Теплотраси потрібно повністю замінити. Тож цей опалювальний сезон буде схожим на попередні: аварії, прориви щойно відремонтованих труб. І, відповідно, великі втрати тепла.

Чи зміниться ціна на газ: оцінка експертів

У зимовий період витрати на комунальні послуги збільшуються майже на 70% у порівнянні з літнім. Але експерти переконують, що тарифи на опалення рости не будуть. Принаймні до лютого наступного року.

Серед основних причин називають такі :

  1. Напередодні парламентських виборів політики не ризикуватимуть своїми рейтингами й не підійматимуть вартість комунальних послуг. А для того, щоб впровадити нові тарифи потрібно 2-3 місяці підготовки.
  2. Собівартість опалення в основному залежить від світових цін на газ. Попри їх зростання, в Україні є достатні запаси, щоб не закуповувати нові та дорожчі об’єми газу на цей опалювальний сезон.

Чи зміняться правила для отримання субсидій?

У новому опалювальному сезоні дещо змінилися правила надання субсидій. Якщо уряд скасує карантин, то тим, у кого є субсидія доведеться оплачувати комунальні послуги у розмірі 20% від доходів сім’ї, а не 15%, як було раніше.

Родинам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2019-2020 рр., заново її оформлювати не потрібно, адже субсидію призначать автоматично.

Нововведенням стане також те, що отримати субсидію зможуть ті, кого звільнили з роботи під час карантину –  тобто після 12 березня 2020 року, але за умови, якщо такі люди перебувають на обліку у Службі зайнятості.

При оформленні субсидії до доходів родини враховують зарплату працездатних членів сім’ї, стипендію, допомогу із безробіття, грошові перекази з-за кордону, виплати з фондів соціального страхування. Для жителів сіл також враховують доходи від реалізації молока. А також грошове забезпечення військовослужбовців, якщо вони не перебувають в зоні ООС.

 

Схожі новини