Отруєння чадним газом: як запобігти трагедії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Отруєння чадним газом: як запобігти трагедії
13 Лютого, 11:18
logo-black

Отруєння чадним газом: як запобігти трагедії

 Марія Оринчак

Останнім часом у Львові почастішали випадки отруєння чадним газом. Понад 20 випадків зафіксовано за січень, із них 4 – смертельні.

«Львівські домогосподарства завжди знаходяться у зоні ризику отруєння чадним газом: лише у межах міста нараховують 133,5 тисячі димових каналів та більше 300 тисяч – вентиляційних. На жаль, вони часто є непридатними до ефективного видалення диму, – розповідає LMN Роман Кузич, директор компанії ПРАНА, що займається вентиляцією.

Каже, люди часто нехтують правилами безпеки: не здійснюють планову перевірку димоходів два рази на рік, користуються газовим та пічним опаленням неналежного стану, неправильно організують вентиляцію приміщень

«Як відомо, чадний газ – це хімічна речовина без смаку, запаху або кольору, він утворюється при нестачі кисню під час згорянні палива. Отруєння чадним газом надзвичайно шкідливе для людини та призводить до смерті за лічені хвилини. Найгірше те, що людина не усвідомлює, що з нею відбувається: спостерігається млявість, запаморочення, сухий кашель, затуманення свідомості, шум у вухах, нудота, сонливість – людину швидко паралізує, тому вона не в змозі покликати на допомогу або викликати швидку,» – каже Роман.

Ідентифікувати наявність чадного газу в приміщенні може лише спеціальне обладнання. Експерт каже, що вберегтись від отруєння можна при дотриманні певних правил.

По-перше, перед вмиканням опалення необхідно переконатись у наявності тяги у димоході.

По-друге, важливо перевіряти стан димових та вентиляційних каналів будинку щонайменше двічі на рік. Також очевидно, що не варто використовувати несправне газове обладнання або піч. Не варто встановлювати витяжні вентиляційні прибори біля газових колонок, котлів, печей, камінів.

«Проте найголовніше – організувати ефективну вентиляцію. Наприклад, встановити рекуператор. У нормі, при достатньому рівні кисню, чадний газ відразу згоряє, утворюючи вуглекислий. У випадку, якщо кисню недостатньо, він не згорає повністю, а розповсюджується по кімнатах», – розповідає Роман.

Нагадаємо, у січні у Львові загинули двоє киян, отруївшись чадним газом. Анастасія Ковальчук та Андрій Расказчиков приїхали із друзями на екскурсію, жили в орендованій квартирі у центрі Львова. Друзі та рідні загиблих звернулися до міського голови Львова Андрія Садового, аби у місті перевірив всі старі будинки, в яких здаються в оренду квартири.

Відео