Павербанк з електронної сигарети: волонтери створюють оригінальні батареї для воїнів ЗСУ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Павербанк з електронної сигарети: волонтери створюють оригінальні батареї для воїнів ЗСУ
10 Лютого, 18:27
logo-black

Павербанк з електронної сигарети: волонтери створюють оригінальні батареї для воїнів ЗСУ

Волонтери зі Львова та Одеси об’єднали свої зусилля, щоб разом допомогти воїнам Збройних сил України залишатися якнайдовше на зв’язку. Для цього львів’яни Василь Гапійчук, Марія Волянська та Ігор Турчак збирають комплектуючі, з яких в Одесі інші волонтери роблять ударостійкі павербанки.

Як вони розповіли LMN, зарядні пристрої роблять із розібраних електронних сигарет або старих павербанків, матеріали до яких надсилають в Одесу до головного ініціатора справи Гліба Варешкіна.

«Для виготовлення хенд-мейд павера потрібні корпус, акумулятор і плата. Корпуси хлопці з Одеси створюють самостійно на 3D принтері, а акумулятори дістають з електронних сигарет. Тобто все, крім плат ми робимо чи знаходимо. Потім комплектуючі потрібно між собою спаяти», – розповідає Василь.

Волонтерка Марія каже, що за пів року вони спільно зібрали понад 1000 одиниць матеріалів для виготовлення павербанків. Каже, що завдяки соцмережам розширяють виробництво, адже комплектуючих надходить все більше.

«Щоб більше зібрати, працюємо на пару з хлопцем. Створили чат в інстаграмі «Працюємо як бджілки», щоб більше людей долучалось. Коли вже є потрібна кількість, відправляємо Новою поштою в Одесу. Інколи люди допомагають коштами на пересилку», – каже дівчина.

Головний ініціатор цього виробництва Гліб впевнений, що вони єдині, хто при виробництві таких павербанків друкує корпуси на 3D принтері.

«Починали ми з того, що друкували на моєму домашньому принтері. Потім через розширення виробництва довелось збільшувати їх кількість. Зараз маємо дев’ять 3D принтерів. Окрім електронних сигарет, потрібний тип батареї мають телефони, ноутбуки та інші девайси. По статистиці 18 розібраних «електронок» йде на виготовлення 1 павербанка потужністю 12-15 тисяч міліампер. Їх перевагою є ударостійкість, матеріал, з якого ми друкуємо корпуси називається PEG-пластик. Це той самий, з якого виготовляють пластикові пляшки. Хлопці казали, що після обстрілу вони єдині з амуніції залишались цілі», – розповів Гліб.

За його словами, команді волонтерів вдалося передати на фронт вже близько 300 таких павербанків.

Нагадаємо, раніше LMN спілкувалась з Василем Гапійчуком про виготовлення буржуйок для ЗСУ.

Олена Лещенко

Відео