Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Жидачеві пенсіонер створив автомобіль-амфібію
23 Квітня, 10:17

У Жидачеві пенсіонер створив автомобіль-амфібію

Пенсіонер Йосип Гринишин з Жидачева власноруч зібрав автомобіль, який може плавати у воді та назвав його “Дельфіном”.  Саморобна машина їздить по дорозі зі швидкістю 120 кілометрів за годину, а плаває у воді – до  20 км за годину. Зібрати Дельфіна чоловік вирішив 7 років тому, коли в Жидачеві була повінь. Про це повідомляє ТСН.

Щоб автомобіль став амфібією потрібно лише заїхати у воду. Тоді автоматично вмикається гвинт і авто пливе.

“То теж кермо. Воно проводить рух на воді. Про всяк випадок, якщо заглохне, – Йосип Гринишин. – Мотор від “Волги” мости і коробка роздатка від “УАЗа”. Колеса мені привіз друг з якогось американського джипу.”

За фахом чоловік автослюсар, все життя пропрацював водієм, тож збудувати автомобіль, що плаває водою, для було не надто складно. Та й відносно недорого – трохи більше 100 тисяч гривень, адже деталі для авто чоловік збирав по пунктах металобрухту.

Друзі Йосипа Гринишина допомагають йому, Мар’ян Підлужний займається оформленням автомобіля.

“Працюємо над виготовленням документів. Хочемо отримати сертифікат відповідності, – каже Мар’ян Підлужний. – Доробляємо гальмівну систему. Машина має відповідати всім нормам та стандартам. Так щоб вона могла їздити по наших дорогах, як інші.»

Коли будуть готові документи, саморобний автомобіль зареєструють та отримають на нього номери.

Фото: ТСН

Схожі новини