Перезахоронять на кладовище: у Стрілках ексгумують рештки радянських воїнів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Перезахоронять на кладовище: у Стрілках ексгумують рештки радянських воїнів
04 Серпня, 18:06
logo-black

Перезахоронять на кладовище: у Стрілках ексгумують рештки радянських воїнів

У Стрілках проводять ексгумацію рештків НКВДистів і червоноармійців, які були поховані у центрі села. Тут була загальна могила радянських воїнів, а також окремі індивідуальні захоронення НКВДистів. Про це розповіли у громаді. 

«Рішення про декомунізацію та демонтаж радянських пам’ятників ми прийняли одразу після повномасштабного вторгнення росії. Прийняли також рішення про перезахоронення. Тоді звернулись у спеціалізовану організацію для виготовлення облікової документації – вони роблять опис, хто захоронений, в архівах вишукують дані, тощо. І все це відповідно до процесу надіслали у Міністерство культури. На дозвіл довелось чекати майже рік», – пояснив у коментарі LMN голова Стрілківської громади Микола Дрозд. 

 

Розпочали саму ексгумацію у понеділок. Вже завтра мають завершити. Після проведення ексгумації рештки тіл перезахоронять на сільському кладовищі. Ексгумацією займаються працівники Меморіально-пошукового центру «Доля». Проведення робіт оплачує громада. 

 

«Станом на сьогодні, 4 серпня, ексгумовано 19 останків з повоєнного періоду та з братської могили 31 останок загиблих червоноармійців. Хоча в архівній та обліковій документації про це місце поховання фігурує цифра – 164 загиблих. А на плитах меморіалу було виписано 216 прізвищ. Маємо докази чергової фальсифікації та завищення кількості загиблих, які здійснила радянська тоталітарна влада для пропаганди комунізму», – розповів директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

Нагадаємо, раніше у Стрілківській громаді на Самбірщині невідомі знесли пам’ятники «визволителям» у селах Стрілки та Топільниця.

Відео