Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Пілот розповів, як виконували польоти на “Азовсталь” (ВІДЕО)
02 Червня, 13:55

Пілот розповів, як виконували польоти на “Азовсталь” (ВІДЕО)

Пілот гелікоптера, який доставляв вантажі та евакуйовував поранених із заводу “Азовсталь” в окупованому Маріуполі, розповів, як готували операції, які були ризики, як окупанти збили вертоліт його побратима, і як він без одного двигуна зміг долетіти до місця посадки і врятувати 20 людей. Його історію опублікували у пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ.

“Основна складність полягала у тому, що необхідно було виконати доставку вантажу в глибину противника, на територію понад 100 км. На всій цій відстані була дуже щільна протиповітряна оборона, і це було не те, що складно – це було майже неможливо виконати. Але практика показала, що це можливо, і ми виконували”, – розповів пілот.

За його словами, тільки в зоні посадки на “Азовсталі” було три різних зенітно-ракетні комплекси, тому пілоти намагались не входити в зону ураження ППО. Для цього важливо було знати всі природні і штучні перешкоди на шляху.

Захисник розповідає, що коли було поставлено завдання, то весь екіпаж розумів, що у 90% випадків вони не повернуться, але водночас всі усвідомлювали, що доставити вантаж і забрати людей вкрай необхідно, тому приймали рішення йти на ці ризики.

Пілот каже, що найбільше хвилювання було по дорозі до вертольота перед запуском, а вже в процесі всі розуміли, що це просто робота і треба робити те, що маєш.

“Але вже в Маріуполі, коли йшло вивантаження вантажу, – це було відчуття ейфорії. Нам здавалося, що якщо ми прилетіли і стоїмо тут – у зоні ураження трьох ЗРК – і вивантажуємось, то ми – як королі світу, ми вже перемогли, і все буде добре.

Але на зворотному маршруті, на 6-му км – за 3 хв після злету – у мій вертоліт влучила ракета ПЗРК – і відмовив один двигун. Іншому вертольоту, який ішов позаду, пощастило менше – він впав, і весь екіпаж загинув”, – розповів він.

Як повідомляє захисник, у кожного пілота по всіх керівних документах було прописано, що він сам приймає рішення про зліт і посадку, тому, коли в його гелікоптер влучила ракета, він обрав летіти до місця посадки.

“Після того, як вже влучила ракета, був викид адреналіну – і ми тільки робили те, що мали робити. На борту було 20 поранених, і ми розуміли, якщо ми сядемо десь в полі, то як їх забирати і евакуювати далі – потрібен буде ще один вертоліт, а це вже незапланована операція – тому ми просто летіли до місця посадки”, – зазначив захисник.

Схожі новини