Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Дрот би тішився»: Верховна Рада офіційно визнала Пласт
30 Травня, 16:19
logo-black

«Дрот би тішився»: Верховна Рада офіційно визнала Пласт

Тетяна Пасічник

Сьогодні 228 народних депутатів Верховної Ради проголосували за закон про державну підтримку національної скаутської організації Пласт. Тепер заслуги скаутів та їх історичний внесок офіційно визнають. Також пластуни отримуватимуть матеріальну допомогу.

«Пласт – найбільша молодіжна організація, – каже пластунка, депутатка Львівської міської ради Юлія Гвоздович. – До організації належить кілька тисяч дітей Львівщини та ще сотні дорослих, які навчають дітей безкоштовно. Пластування – не просто табір за гроші. Це виховання та заняття. Багато реалізованих проектів та розвиток у всьому. Відповідно, на це все потрібні кошти. Ми дуже чекали таких змін, нарешті маємо змогу ще більше розвиватись».

Згідно з документом, скаути зможуть користуватися державними та комунальними закладами культури на пільгових умовах. Засновниця громадської організації «Кращий Сихів», пластунка Наталія Піпа називає закон великою цінністю для молодіжної організації.

«В нас є такий жарт «Дрот би тішився». Олександр Тисовський – це засновник Пласту, «Дрот» – його псевдонім, – каже Наталія. – Зараз саме той момент, коли ця фраза дуже актуальна. Наша організація йде в ногу з часом, ми виховуємо і розвиваємо тих людей, які в майбутньому не будуть байдужими і зможуть зробити вклад у розвиток України. Пластун Богдан Гаврилишин якось казав: «Якщо 1% населення країни будуть пластунами, тоді можна говорити про кардинальні зміни». Це дуже цінна думка, ми прагнемо її реалізувати. Треба більше розвивати молодіжну організацію у східних та південних областях України, адже Львів можна назвати столицею Пласту».

61722839_361384088059351_1458086640453943296_n

Найбільше скаути потребують ремонт у домівках для проведення занять. Кажуть, більшість приміщень – колишні підвали, де сиро і холодно. Також пластунам бракує інвентаря для занять з водного, кінного пласту.

Нагадаємо, цьогоріч Пласт святкує 107-му річницю заснування та 30-ліття відновлення Пласту в Україні.

Схожі новини