Подолав дистанцію на хендбайку: у велоперегонах Gran Fondo взяв участь паралімпієць Павло Баль | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Подолав дистанцію на хендбайку: у велоперегонах Gran Fondo взяв участь паралімпієць Павло Баль
18 Липня, 18:52

Подолав дистанцію на хендбайку: у велоперегонах Gran Fondo взяв участь паралімпієць Павло Баль

Минулої неділі, 16 липня, на Львівщині відбулися велоперегони Gran Fondo. Як розповіли у Львівській ОВА, під час заходу вдалось зібрати 150 тисяч гривень для Збройних сил України, які перерахують у фонд «Повернись Живим».

Участь у змаганні взяли понад три сотні велосипедистів. Дорогами Львівського та Дрогобицького району вони здолали 85 кілометрів.

Серед тих, хто подолав дистанцію, 37-річний майстер спорту України Павло Баль. Після високої ампутації кінцівок Павло пересувається на кріслі колісному, тож для перегонів він також мав спеціальний велосипед. Дистанцію спортсмен долав за допомогою хендбайку — триколісного велосипеда, який має трохи відмінний від звичайного дизайн і приводиться в дію за допомогою рук. Здолати 85 кілометрів Павлові вдалось за 2 години 35 хвилин 30 секунд.

«Траса була важкою, дистанція доволі довга. Відстав від лідера перегонів лише на 25 хвилин, тож результатом на загал задоволений. Для мене це контрольний старт перед міжнародними змаганнями – чемпіонатом світу з велоспорту серед параспортсменів. Він відбудеться у серпні. Щоб потрапити туди, їздив у Бельгію на етап Кубку світу. Заробив там перші бали, а також пройшов медкомісію, яка є обов’язковою для паралімпійських чемпіонатів, щоб визначити свій клас та змагатись у рівній конкуренції», – розповідає Павло.

Зазначимо, вже кілька років Павло займається паралімпійським спортом, його основні дисципліни – біатлон та лижні перегони. У 2021 році він став чемпіоном світу з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

«Хендбайками я зацікавився у 2019 році. Першочергово – для того, щоб урізноманітнити тренувальний процес та покращити результати у зимових видах спорту. Річ в тім, що в сидячих спортсменів у тренуваннях дуже мало різноманітності, працюють одні і ті ж м’язи. Це мій третій хендбайк. З цим було не просто. Спочатку був металевий. Потім з тренерами та друзями довго шукали кращий і врешті знайшли майстра, який погодився зробити алюмінієвий. То був дуже добрий байк, але мені вистачало його переважно для тренувального процесу.  І от нарешті минулого року з’явився просійний, такий, на якому змагаються  паралімпійські чемпіони. З таким байком гріх не виступати на міжнародному рівні», – ділиться Павло Баль.

Нагадаємо, раніше LMN мала змогу поспілкуватись зі спортсменом та дізнатись, як саме розпочалась його кар’єра, яка у нього мотивація рухатись вперед та як змінилось його спортивне життя з початком повномасштабного вторгнення.

Відео